Męski wyjazd w gronie przyjaciół to świetny pomysł na spędzenie aktywnego weekendu. Partyjka w golfa na świeżym powietrzu, a może impreza w środku miasta?

Przygotowania na wyjazd – co warto zabrać ze sobą?

Wyjazd z przyjaciółmi to okazja do odpoczynku i spędzenia czasu w męskim gronie. Na samym początku najlepiej jednak ustalić budżet, jaki przeznaczy się na nocleg w hotelu i wybrane atrakcje. 

Istotne jest również to, w jaki sposób da się dojechać do celu i czy będzie trzeba skorzystać z płatnych autostrad, jeśli planuje się wyjazd za granicę. Zakupując winiety elektroniczne, można uniknąć stania w kolejkach, żeby opłacić dany odcinek trasy, co może zaoszczędzić urlopowiczom sporo czasu.

Nie można zapomnieć też o niezbędnej odzieży, środkach higienicznych i przede wszystkim dobrej energii!

Jak spędzić czas z kumplami?

Weekend w gronie przyjaciół to sposób na zregenerowanie się po ciężkim tygodniu. Wiele osób nie ma czasu na regularne spotkania z przyjaciółmi – skupieni są na pracy, życiu prywatnym i rodzinnym. Warto znaleźć jednak moment, aby pojechać na męski weekend, bo dzięki temu można przeżyć niezapomniany czas z kumplami, a przy okazji może uda się uczynić z tego np. coroczną tradycję.

Wypad w góry

Ucieczka z miejskiego zgiełku z najbliższymi kumplami to pierwsza z propozycji na męski wypad. Polskie góry to jedne z najpiękniejszych miejsc w kraju. Często na taki weekend wybiera się Bieszczady albo Sudety. 

Jedną z najważniejszych rzeczy, w którą warto się zaopatrzyć podczas takiej wycieczki, to odpowiednie obuwie. Dzięki temu łatwiej uniknąć kontuzji. Do plecaka powinno się też zabrać prowiant i dodatkowe ubranie. Przed wyprawą obowiązkowo trzeba sprawdzić pogodę – chodzenie po górach w czasie burzy to duże niebezpieczeństwo. 

O nocleg łatwo w np. schroniskach, więc nie będzie problemu z tym, gdzie spać. Wystarczy więc przygotować trasę i można zdobywać szczyty.

Wyjazd pod namiot

Pomysł na męski wypad to zdecydowanie wypad pod namiot. Jeśli w ekipie są czynni uczestnicy wędkowania, najlepiej znaleźć akweny wodne, gdzie legalnie można łowić ryby. 

Gdzie jechać pod namiot? Na Mazury! To świetne miejsce na relaks i odpoczynek podczas męskiego weekendu, a także doskonała okazja do spędzenia czasu na łonie natury. Warto jednak zaopatrzyć się w odporny na deszcz i wiatr namiot, aby być przygotowanym na każdą pogodę.

Weekend w mieście

Decydując się na weekendowy wypad do wybranego miasta, najlepiej na samym początku dowiedzieć się, jakie atrakcje są tam dostępne. Wiele osób decyduje się na aktywne spędzanie czasu. Jakie przygody czekają na grupę przyjaciół?

  • degustacja alkoholi – od tych lżejszych win i piw po wysokoprocentowe whisky i brandy;
  • rejs po rzece;
  • paintball;
  • strzelnica;
  • przejażdżka luksusowym autem po torze – często dostępne marki samochodów to Porsche czy Ferrari;
  • wypad do miasta na koncert czy wydarzenie sportowe np. mecz piłkarski, czy siatkówki.

Wiele osób organizuje też szalony wieczór kawalerski w większym mieście. To idealna okazja na spędzenie czasu w najbliższym, męskim gronie. Przy tym można zdecydować się na wynajęcie limuzyny i świetnie się bawić.