Broda jest dziś trendy, jednak aby wyglądała doskonale nie wystarczą regularne wizyty u barbera i upór, związany z czasem zapuszczania zarostu. Doskonale dopasowane kosmetyki do pielęgnacji zarostu sprawią, że broda będzie Twoją ozdobą.

Olejek do brody – po co go używać?

Długa broda może wyglądać dobrze, jeśli jest odpowiednio przystrzyżona, jej kształt dopasowany został do kształtu głowy, a gęstość i odżywienie włosków na brodzie pasują do Twojej fryzury i typu urody. Dziś długa lub półdługa broda jest synonimem mody i dbałości o swój wygląd. Jeżeli chcesz zapuścić brodę, która będzie wyglądała jak zarost modela na okładce magazynu, nie wystarczy regularne podcinanie i modelowanie kształtu. Konieczne jest rutynowe dbanie o czystość oraz odżywienie zarostu, by broda była widocznie odżywiona, wygładzona i miękka. 

Jak często trzeba pielęgnować zarost?

Zarost zapuszczany w formie brody wymaga rutynowej pielęgnacji. Podobnie jak w przypadku włosów, konieczna jest codzienna pielęgnacja i oczyszczanie skóry twarzy i brody. Efektowny zarost będzie reprezentatywny, jeśli codziennie umyjesz brodę i odżywisz ją olejkiem. Długa broda olejowana wysokiej jakości produktem zapewni Ci doskonały wygląd i odczucie komfortu. Dlaczego? Jeśli jesteś posiadaczem brody z pewnością doświadczyłeś swędzenia lub podrażnienia skóry twarzy pod zarostem. Skóra pod brodą powinna być właściwie pielęgnowana, by dostarczyć jej składników odżywczych, nawilżenia i dodatkowo pobudzić cebulki włosków do wzrostu. 

Olejek do brody – jak działa?

Regularnie wmasowywany w zarost oraz skórę twarzy pod brodą olejek do brody pozwala zniwelować odczucie ściągniętej, swędzącej skóry twarzy pod zarostem. Dzięki wyselekcjonowanym, naturalnym składnikom olejek do brody odżywia nie tylko włoski, ale i skórę twarzy. Efektowne działanie olejku do brody związane jest z odżywczym działaniem olejku cedrowego, który odżywia zarost i skórę. Dzięki wmasowywaniu w skórę olejku zapewniasz prawidłowe ukrwienie skóry, stymulując cebulki włosowe. Twój zarost z dnia na dzień staje się bardziej miękki, wygładzony, posiada połysk. Broda nie jest przesuszona, doskonale się układa i pięknie pachnie. Używając olejku do długiej brody masz gwarancję, że zarost będzie wyglądał na zadbany i nie będzie to tylko wrażenie wizualne. Olejek do brody działa odżywczo i natłuszczająco, przez co dogłębnie dba o kondycję każdego włoska Twojej brody. 

Czy warto stosować olejek do brody?

Mężczyźni, którym zależy na nienagannym wyglądzie i chcą, żeby zarost był ich dumą koniecznie powinni zadbać o pielęgnację brody olejkiem. Regularne użycie produktu po każdym myciu pozwala odżywić zarost, przez co jest on widocznie zdrowy i zadbany. Miękka, wygładzona, pachnąca broda prezentuje się doskonale zarówno na co dzień, podczas oficjalnych spotkań, wyjść we dwoje oraz ważnych uroczystości. Jeżeli zależy Ci na tym, by zapuścić zdrowo i efektownie wyglądającą brodę, koniecznie zacznij używać olejku. Już po kilku użyciach zauważysz widoczną różnicę w miękkości i połysku brody, a po pierwszym zastosowaniu docenisz wyjątkowy zapach, dzięki któremu będziesz jeszcze bardziej zadbany i męski każdego dnia, niezależnie od okoliczności. Czas, poświęcony pielęgnacji brody zainwestujesz w jej perfekcyjny wygląd, który zachwyci.