Przypadkowe spotkanie z przyjaciółmi? A może krótka rozgrywka do popołudniowej kawy? Kiedy podczas wspólnego spędzania czasu zaczyna wiać nudą staramy się zrobić wszystko, aby rozruszać naszych gości. Gry na dwie osoby to żaden problem, wystarczy wyciągnąć szachy lub warcaby i spokojnie rozpocząć rozgrywkę. Przy więcej niż czterech osobach świetnie sprawdza się znane i lubiane Monopoly. Co w sytuacji, kiedy jest nas nieparzysta, mała ilość? Wówczas musimy znaleźć takie gry na 3 osoby, które nie tylko nas zaintrygują, ale też dostarczą mnóstwo radości. Zobaczmy, co to takiego! 

Gry na 3 osoby w każdym wieku 

Jedną z ciekawszych gier, w którą mogą grać maksymalnie 4 osoby jest chińczyk. Brak jednego gracza nie przysporzy nam dużego problemu, a trzy osoby odnajdą się w niej idealnie. Gra charakteryzuje się prostymi zasadami : każdy gracz posiada 4 pionki w odmiennych kolorach. Te mogą opuścić bazę dopiero wtedy, gdy grający wyrzuci na kostce jedno lub sześć oczek. Celem pionków jest dojść do swojego „domu” i nie dać się zbić po drodze przez pozostałych graczy. Drugi pionek, który wejdzie w nasze pole sprawia, że cofamy się aż do początku bazy. Ta gra może stanowić rewelacyjną rozgrywkę na wiele godzin. Nie wymaga nadmiernego główkowania i dostarcza mnóstwa frajdy. 

Innym sposobem na wspólne spędzenie czasu są scrabble. Uczestnicy zobowiązani są do układania słów na przygotowanej wcześniej tarczy. Grając w scrabble we dwójkę musimy liczyć się z typową sytuacją zero – jedynkową. Trzeba osoba wprowadza zamęt i zmusza każdego uczestnika do stałego trzymania ręki na pulsie. Wypróbuj tą grę wraz ze swoimi przyjaciółmi, wspólnie zliczajcie punkty i sprawdzajcie jak bogate jest wasze słownictwo. Może niektórzy z was będą musieli sięgnąć po większą ilość literatury? 

Idealną grą na myślenie są kultowe Państwa – Miasta. Ta zabawa jest doskonała dla więcej niż dwójki osób, trzy to perfekcyjna liczba, która bez trudu pozwoli wyłonić wygranego. Do przeprowadzenia gry każdy z uczestników musi wyposażyć się w kartkę papieru i długopis. Następnie kolejne osoby „mówią” w myślach alfabet w pozostali go zatrzymują. Na wybraną literę musimy przeważnie wymyślić istniejące Państwo, Miasto, zwierzę, roślinę, przedmiot, imię, czy samochód. W zależności od naszej wiedzy możemy dodawać kolejne kategorie. Zasady punktowania są proste – jeśli każdy z uczestników wskaże daną nazwę, która nie pokrywa się z innymi, otrzymuje 10 punktów. Za wskazanie przez dwóch uczestników tej samej nazwy przyznawane jest 5 punktów, jeśli tylko jeden gracz wskaże wymaganą nazwę otrzymuje 15 punktów, a pozostali 0. Wypróbuj te rozgrywki podczas spotkania ze znajomymi i pożegnaj nudę!