Na zdjęciu: Marian Lubieniecki, Piotr Michalak. Fotograf: Krzyszotf Zaleski

Męskie sesje zdjęciowe cieszą się współcześnie coraz większym zainteresowaniem. Często decydują się na nie mężczyźni w różnym wieku, piastujące rozmaite stanowiska. Męska sesja zdjęciowa wykonana przez profesjonalnego fotografa pozwoli nam na stworzenie wizerunku profesjonalisty w swojej branży.

Dlaczego warto zainwestować w męską sesję zdjęciową?

Męska sesja zdjęciowa jest przeznaczona dla wszystkich panów, którym zależy na przyspieszeniu swojej kariery zawodowej, rozwoju firmy, pozyskaniu nowych klientów i partnerów biznesowych. Współcześnie wiele firm prowadzi (przynajmniej częściowo) swoją działalność przez internet. W sieci mamy kontakt z wieloma osobami, których nigdy nie spotkamy na żywo. Ludzie ci mają szansę wyrobienia sobie opinii na nasz temat tylko na podstawie fotografii zamieszczonych w sieci. Jest to z jednej strony ogromna szansa, gdyż dzięki zdjęciom biznesowym możemy wykreować wizerunek prawdziwego specjalisty (w internecie nie musimy codziennie starać się o jego utrzymanie), który będzie pracował na nas latami. Z drugiej strony trzeba liczyć się z ryzykiem – złe zdjęcia mogą sprawić, że zostaniemy uznani za niewiarygodnych (nawet jeśli jesteśmy ekspertami z prawdziwego zdarzenia).

Im szybciej pomyślimy o wykonaniu męskiej sesji biznesowej i rozpoczniemy współpracę z doświadczonym fotografem, tym większe są nasze szanse zdobycia przewagi nad konkurencją.

Męskie sesje zdjęciowe – na jakie efekty można liczyć?

Męska sesja biznesowa to sposób na zrobienie zdjęć, które przedstawią nas jako niezawodnego eksperta w swojej branży. Męskie sesje często (choć nie zawsze) różnią się od sesji dla pań. W wizerunkach biznesowych większości kobiet stawia się na podkreślenie aspektu relacyjnego. U mężczyzn częściej stara się podkreślać takie cechy jak kompetencje przywódcze czy sprawczość. Oczywiście męskie sesje biznesowe nie muszą być schematyczne. Na spotkaniu z fotografem rozmawiamy o przebiegu naszej kariery zawodowej, a także celach, które chcemy uzyskać w najbliższej przyszłości. Na tej podstawie ustalamy jaki wizerunek chcemy stworzyć, jakie cechy naszego charakteru wydobyć.

Jak wykorzystać zdjęcia z sesji zdjęciowej?

Zdjęcia będące efektem męskiej sesji biznesowej można umieścić w wielu miejscach. W pewnością powinny one znaleźć się na stronie internetowej naszej firmy, na okładkach książek, których jesteśmy autorami, na blogach, pod artykułami, w mediach społecznościowych związanych z pracą (na przykład LinkedIn).

Gdzie zorganizować męską sesję biznesową?

Męską sesję biznesową można zorganizować w wielu miejscach. Najpopularniejszym wyborem jest siedziba firmy, gdyż po zakończeniu zdjęć można natychmiast wrócić do pracy. Spotykamy także sesje w plenerze czy studiu fotograficznym.

Męska sesja zdjęciowa – jak się do niej przygotować?

Podstawą przygotowań do męskiej sesji biznesowej jest sen. Do zdjęć powinniśmy pozować wyspani, gdyż aparat fotograficzny ma zdolność podkreślania zmęczenia i podkrążonych oczu. Warto także zastanowić się nad odpowiednim strojem. Większość mężczyzn decyduje się pozować w garniturze, jednak nie jest to obowiązkowe. Jeżeli uważamy, że do charakteru naszej działalności pasuje inny strój – powinniśmy się na niego zdecydować. Fotograf biznesowy odradza jedynie wybierania ubrań w jaskrawych kolorach. Są one niewskazane, gdyż odwracają uwagę odbiorcy od naszej osoby, a dodatkowo stwarzają problemy w obróbce graficznej. Jeżeli chcemy, możemy pozować w okularach, powinniśmy jednak zrezygnować z soczewek kontaktowych.