Marka Deutz jest bardzo znana. Określana jest jako najstarszy producent spalinowych silników. Trudno uwierzyć, ale od produkcji ich pierwszego silnika minęło już ponad 150 lat. W niewielkim warsztacie pracowało zaledwie kilkoro pracowników. Teraz jest to przedsiębiorstwo bardzo prężnie funkcjonujące. Obecnie ma swoje placówki już w ponad 130 krajach. Zatrudniają w sumie 6000 osób i to na wszystkich kontynentach. Czym wyróżniają się ich silniki? Jaka jest ich historia? Pora to sprawdzić.

Silniki Deutz – co takiego je wyróżnia?

Silniki marki Deutz wychodzą spod skrzydeł marki, która słynie ze swojego jakże innowacyjnego podejścia w projektowaniu, a także produkcji. Przede wszystkim wyróżniają się niezawodnością, a także rzeczywiście wysoką jakości. Wykonywane są one z materiałów o bardzo wysokiej jakości. Podczas projektowania głównie kładzie się nacisk na to, aby były one niezawodne, a także trwałe. Silniki tej marki wyróżniają się na tle swojej konkurencji bardzo długą żywotnością. Oczywiście w razie wszelkich problemów możemy liczyć na pomoc podczas serwisowania.

Poza tym charakteryzują się najwyższą wydajnością. Są projektowane z myślą o zastosowaniach przemysłowych, budowlanych, a także rolniczych. Dzięki temu właśnie wyróżniają się sporą wydajnością, a także możliwie najwyższą mocą.

Nie sposób nie wspomnieć o zastosowaniu najnowszych technologii. W produkcji tychże silników nie tylko korzysta się z rozwiązań technologicznych iście innowacyjnych. Przykładem są chociażby turbodoładowania, kontrola emisji spalin czy też technologie wtrysku paliwa.

Do klientów przemawia także bardzo szeroka oferta. W ich ofercie znajdują się silniki występujące w różnych rozmiarach, a także o różnych mocach. W związku z powyższym mogą być stosowane w przeróżnych maszynach. Znajdziemy takie pasujące do ciężarówek, autobusów, maszyn rolniczych, przemysłowych, a także budowlanych.

Na sam koniec chcemy wspomnieć o niskiej emisji spalin. Akurat ten producent niemiecki bardzo dużą wagę przykłada do ochrony środowiska. Właśnie dlatego jego silniki spełniają wszelkie najnowsze normy emisji spalin. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ważna kwestia.

Jaka jest misja firmy?

Misja marki Deutz od lat się nie zmienia. Przede wszystkim chodzi o dostarczenie klientom silników, które są niezawodne. Firma w produkcyjnym procesie stawia cały czas na innowacyjność, a także rozwój wszelkich dostępnych technologii. Pozwala to na zagwarantowanie klientom produktów o możliwie najwyższej jakości.

Nie da się ukryć, że firma także kładzie spory nacisk na zasady rozwoju zrównoważonego. Dba o optymalizację wykorzystywania zasobów, a także o otaczające środowisko naturalne. Każdego roku firma inwestuje w badania i rozwój. Pozwala to na utrzymanie pozycji lidera w branży silnikowej. Klienci w razie jakichś wątpliwości mogą liczyć na dobrze działającą obsługę klienta. Mowa zarówno o technicznym doradztwie, a także kompleksowej obsłudze, gdy jest ona potrzebna.

Materiał Partnerski