Szukając na turystycznej mapie Polski miejsc wartych odwiedzenia, nie sposób pominąć malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Położona w otoczeniu zachwycającej przyrody i pełna zabytków opowiadających historię regionu. Każdego roku miejsce to przyciąga mnóstwo turystów, wciąż jednak pozostając oazą spokoju i miejscem pozwalającym odetchnąć. Obszary Kotliny Kłodzkiej są dość rozległe, a miejsc wartych odwiedzenia sporo. Toteż najlepszym pomysłem będzie wyprawa samochodem. Gdzie jechać, co zobaczyć oraz jaki samochód najlepiej wybrać na przejażdżkę po Sudetach?

Atrakcje turystyczne Doliny Kłodzkiej

Położona na Dolnym Śląsku Kotlina Kłodzka ma do zaoferowania niezwykłe bogactwo atrakcji zarówno przyrodniczych, jak i historycznych. Wybierając się w zakątki Ziemi Kłodzkiej, warto pamiętać, że na jej terenie istnieje wiele malowniczych dróg prowadzących w wiele wartych odwiedzenia miejsc. Poniżej znajdują się przykładowe miasta i atrakcje, które możemy uwzględnić na naszej turystycznej mapie. 

Wrocław i Kłodzko 

Będąc w regionie z oczywistych względów, warto odwiedzić Wrocław. Jedno z największych i najpiękniejszych miast nie tylko województwa dolnośląskiego, ale także i całej Polski. Miasto słynie z przepięknego Starego Rynku mieszczącego wiele zabytków, ale zobaczyć warto również m.in. Panoramę Racławicką. Niedaleko od Wrocławia, położone jest Kłodzko. Trasa samochodem zajmuje około półtorej godziny. Kiedy już dojedziemy, Kłodzko powita nas widokiem jednego z najstarszych w Polsce fortyfikacji. Twierdza Kłodzko to nie jedyna atrakcja. Samo miasto pozostaje jednym z najważniejszych miast w Dolinie Kłodzkiej. Mieści się tutaj, chociażby Kolegiata św. Jana Chrzciciela. Warto zobaczyć również ratusz i przespacerować się pełnymi wdzięku uliczkami starego miasta.

Zamek Książ

Jeden z największych w Polsce i Europie majestatyczny Zamek Książ jest znany niemal na terenie całego kraju. Położony w niezwykle urokliwym miejscu stanowi klejnot Książańskiego Parku Krajobrazowego. Sam zaś zamek oferuje atrakcje dla każdego typu turysty. Począwszy od miłośników florystyki, którzy mogą odwiedzić okoliczne ogrody, aż po pasjonatów architektury, którzy zachwyca się wnętrzami zamku. 

Park Narodowy Gór Stołowych

Park Narodowy Gór Stołowych to idealne miejsce dla miłośników przyrody. Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki to urzekające miejsca, warte odkrycia, kiedy tylko będziemy mieli ku temu okazję. W okolice parku bez problemu dotrzeć można samochodem. Park oferuje również wiele szlaków turystycznych, które umożliwiają piesze wycieczki po tym pięknym obszarze.

Zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej samochodem.  Dlaczego warto wypożyczyć samochód sportowy?

Jak zdążyliśmy już wspomnieć, w Kotlinie Kłodzkiej istnieje wiele dróg, które niekiedy są wymagające. Wybierając się w podróż po zakamarkach tego malowniczego rejonu Polski, warto postawić na komfort w trakcie podroży. Taki natomiast zapewnić mogą samochody sportowe. To również świetna okazja, aby podróżować w dobrym stylu.  

Jak wypożyczyć samochód sportowy?

Szeroką flotę wyjątkowych i ekskluzywnych pojazdów oferuje wypożyczalnia samochodów sportowych pozwalająca doświadczyć podróży po Kotlinie Kłodzkiej w wyjątkowy sposób. Wybierz odpowiedni dla siebie samochód i wyrusz w ekscytującą podróż po urzekających drogach tego zakątka Dolnego Śląska. 

Materiał partnerski