Słuchanie youtube w tle, zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach na systemie Android czy IOS jest całkiem proste, chociaż wciąż nie wszyscy wiedzą, jak taką opcję uruchomić. To właśnie dzięki niej można wygodnie i bez blokowania sobie ekranu smartfona nagraniem słuchać ulubionej muzyki, playlisty czy odtwarzać audiobooki z Youtube. Dodatkowo, muzyka nie musi gasnąć przy zablokowaniu telefonu i schowaniu go do kieszeni. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Sprawdzone metody na youtube w tle

Na początek warto wiedzieć, że większość z nas używa YouTube nie tyle do oglądania video, jakie umieszczają na nim różni użytkownicy, a do słuchania nagrań w postaci audio – bez wizji. Chętnie sięgamy po ulubioną muzykę, podcasty czy audiobooki z youtube, ale drażniące bywa dla nas to, że po schowaniu telefonu plik automatycznie gaśnie, czy też nie możemy w trakcie słuchania robić na smartfonie niczego innego. Czyżby? Okazuje się, że wystarczy znać kilka metod i bez problemu można o tych wyzwaniach zapomnieć. Da się!

Jak słuchać w tle?

Pierwszą i najlepsza opcją jest wykupienie usługi YouTube Premium. W ramach miesięcznej ceny można od razu włączyć interesując nas nagranie i jednym przyciskiem je zminimalizować, co jednocześnie nie wpłynie na przerwanie słuchania. Aplikacji nie widać, a działa! Drugą opcją jest zainstalowanie dodatkowych aplikacji, które pozwolą na ten sam efekt, co w przypadku Youtube Premium. Osobne apki przeznaczone są na Androida a osobne na iPhone.

Android:

  • Aplikacja YouTube Vanced ze specjalnym managerem do słuchania w tle,
  • Aplikacja Autobeat Player (ta dodatkowo pozwala tworzyć wewnątrz własne, spersonalizowane playlisty).
  • Zainstaluj w smartfonie przeglądarkę Firefox, otwórz kartę menu i aktywuj tzw. widok stacjonarny. W tym ciekawym widoku możesz zmniejszyć apkę Youtube’a , nie tracąc przy tym słuchanej muzyki

iPhone:

  • Aplikacja Musi – darmowa i z duża liczbą opcji, w tym właśnie słuchanie w tle nagrań z youtube. Dodatkowo umożliwia ona tworzenie osobnych działów dla ulubionych piosenek, sortowanie ich wg upodobań itd. Świetnie współgra z designem iPhone’a.
  • Zainstaluj w smartfonie przeglądarkę Opera – działa podobnie jak Firefox na Androidzie, jedynie sterowanie odbywa się na bocznym pasku

Co ciekawe, istnieje też kilka aplikacji, które są kompatybilne zarówno dla sprzętów na Androdzie, jak i iOs. Tu wymienić można np. VLC – jedną z pierwszych o takiej funkcji czy ListenYo! – przy czym tę druga uruchomić można wyłącznie poprzez przeglądarkę. Jest ona ciut trudna do nawigacji na starcie, ale po przyzwyczajeniu się, działa kapitalnie.