Amerykański raper Kanye West, który zaprojektował limitowaną serię niezwykle oryginalnych butów nazywanych sneakersami (odmiana sportowa to właśnie yeezy) od początku twierdził, że te buty zawojują świat. Część osób twierdziła, że zwariował, ale po latach widać, że jednak miał rację! To niezwykle efektowne obuwie szturmem podbiło serca młodzieży (i nie tylko!) na całym świecie. Z czego wynika fenomen jego odkrycia i co przyciąga tysiące ludzi do sklepów, które mają w ofercie ten typ obuwia?

Adidasy yeezy – to warto wiedzieć!

Yeezy jest ultra unikatową kolekcją obuwia sportowego stworzoną przez Kenye Westa dla marki Adidas. To zarówno buty damskie, jak i męskie, chociaż zdecydowanie te drugie stały się światowym przebojem. Początek współpracy między projektującym obuwie raperem a marką Adidas to rok 2009, który zbiegł się z zaprojektowaniem podobnej linii odzieży sportowej, przeznaczonej dla koszykarzy i piłkarzy. I tu również mimo świetnej linii – znów wygrały buty Westa.

Każdego sezonu w sklepach pojawiają się nowe adidasy yeezy utrzymane w linii sportowo-casualowej i z każdym kolejnym wzorem, zachwycają klientów, którzy zdają się nie mieć ich dość.

Męskie obuwie Yeezy to:

  • Miękka, karbowana podeszwa, która cechuje się wyjątkowo wygodą i idealnie sprawdza zarówno do aktywności sportowych, jak i zwykłych spacerów
  • Wiązanie na modne sznurowadła, wykończone z dbałością o każdy detal. Wielu klientów podkreśla, że to właśnie ten element jest języczkiem uwagi przyciągającej do butów yeezy
  • Niepowtarzalny look, który jest połączeniem designerskiej fantazji rapera i jednocześnie ekstrawaganckich potrzeb klientów, którzy nie tylko chcą mieć na stopach coś oryginalnego, ale przede wszystkim zależy im na oszałamiającym efekcie.
  • Przewiewne, oddychające materiały, które cały dzień utrzymują stopę w świetnym stanie
  • Charakterystyczna forma z podwyższonym zapiętkiem i językiem, które zszyte są w kształt litery „U”
  • Wysoka elastyczność sprawiająca, że można je nosić i w ciepłe dni i podczas zimowych aktywności sportowych
    Niezwykła stylówka ściągająca spojrzenia

Być może fenomen tego obuwia ma związek z czasami, w jakich żyjemy. Chętnie pokazujemy się w social mediach, tworzymy instagramy, tiktoki, snapy i dziesiątki innych profili, które wielu influencerom przynoszą prawdziwą sławę. Tym samym nie chcemy pokazywać się na zdjęciach w „byle czym” i szukamy przykuwających oko ubrań i butów. A w tym adidasy kolekcji yeezy sprawdzają się po prostu doskonale!

Ciekawostka: przed pojawieniem się nowej kolekcji butów tej linii przed sklepami zarówno w USA (ojczyźnie sneakersów), jak i w Polsce – kolejki ustawiają się na kilka dni do przodu!