Obecnie każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu podąża za modą. Podczas ważnego wydarzenia w naszym życiu chcemy prezentować się perfekcyjnie, dlatego też zwracamy uwagę na obowiązujące trendy. Modny garnitur ma wiele znaczeń, jednym z nich jest odnoszenie się do stylizacji prezentowanych na największych i najpopularniejszych wybiegach. Takie porównanie jednak nie każdemu odpowiada – za tym faktem stoi między innymi nasza sylwetka, karnacja, a także osobiste upodobania. Jak wybrać perfekcyjny garnitur, który na pewno wpisze się w kanony mody? Sprawdźmy! 

Modny garnitur w kratę 

Krata w formalnych stylizacjach towarzyszy nam już od lat 90 ubiegłego wieku, jednak obecnie prezentuje się nieco inaczej. Współcześni mężczyźni stronią od zakładania szkockiego wzory w wyraźnych kolorach, a bardziej skłaniają się ku delikatnym liniom, ułożonym równolegle do siebie o stonowanych barwach. W ten sposób można połączyć formalną stylizację z casualowym luzem, który rewelacyjnie sprawdza się na każdym ważnym przyjęciu. 

Innym sposobem na modny garnitur są oczywiście wzory. Delikatne printy umieszczone na tkaninie marynarki i spodni podkreślają niezależność i dużą samoocenę mężczyzny. Taka stylizacja świetnie sprawdza się na spotkaniach biznesowych, a także w wielu renomowanych przedsiębiorstwach, gdzie odpowiedni szyk zdaje się być koniecznością. Najlepsze wzorzyste garnitury cechują się szarą, bordową, a także brązową barwą. Odważniejsi Panowie mogą pokusić się o formalny strój w kolorze butelkowej zieleni, która na pewno przykuje uwagę. 

Gładki garnitur na miarę XXI wieku

Dobrze skrojony garnitur to nie tylko perfekcyjne dopasowanie do sylwetki mężczyzny. Oprócz tego musimy zwrócić uwagę na kolorystykę, która powinna być dopasowana do naszej urody. Mężczyźni o jasnej cerze powinni unikać garniturów w kolorze czarnym, powiem te w ciągu dnia jeszcze bardziej skontrastują się z ich cerą i nie będą prezentowały się zbyt korzystnie. Na ważne wydarzenie doskonale nada się granatowy garnitur, który obecnie zyskuje miano uniwersalnego. Oprócz tego możemy wybrać szarość, burgund lub odcień oliwkowy. Szukając modnego garnituru powinniśmy zwrócić uwagę także na ilość zdobień. Kierując się zasadą minimalizmu musimy pamiętać, aby ozdobnych guzików, nici i innych dekoracji nie było zbyt wiele, bowiem te mogą skutecznie zburzyć nasz efekt końcowy.

Zaleca się, aby przed zakupem formalnego stroju dokonać dokładnych przymiarek. Dzięki ocenie jak prezentuje się garnitur podczas chodzenia, stania, siedzenia czy też tańca unikniemy niepowodzenia i znajdziemy to, co naprawdę leży na nas perfekcyjnie.