Każdego dnia nosimy przy sobie sporo różnych przedmiotów. Nie wszystkie są jednak zawsze potrzebne. Warto zatem przyjrzeć się zawartości swojego plecaka lub kieszeni, by ograniczyć nadmiar sprzętów do rzeczywiście niezbędnego ekwipunku. Tak powstanie Twój indywidualny zestaw EDC. Czym jest zestaw EDC i co powinno się w jego ramach znaleźć? W czym przenosić swój zestaw? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.

Zestawy EDC – co to takiego?

Czym w ogóle są zestawy EDC? Bardzo pomocne w zrozumieniu ich idei może się okazać rozwinięcie skrótu. EDC pochodzi od angielskiego Every Day Carry. Pod tym określeniem kryją się zatem wszystkie potrzebne przedmioty, które powinniśmy mieć zawsze przy sobie, gdyż mogą być bardzo przydatne, nie tylko w sytuacjach awaryjnych. Dzięki nim można poradzić sobie w różnych okolicznościach poza domem, gdzie mamy dostęp do wielu przydatnych sprzętów. Co istotne EDC stanowi podstawę ekwipunku nie tylko podczas wypraw plenerowych, wycieczek w góry czy survivalu. Tak naprawdę obejmuje on przedmioty, które powinniśmy mieć pod ręką na co dzień.

Co wchodzi w skład podstawowego zestawu EDC?

Zestawy EDC mogą różnić się w zależności od sytuacji oraz indywidualnych potrzeb. Szeroki wybór sprawdzonych produktów warto znaleźć choćby na stronie: karaluch.com.pl. Do podstawowego wyposażenia, które każdy powinien mieć przy sobie, zalicza się przede wszystkim telefon, portfel, klucze. Oprócz tego przydają się długopisy i notatniki, chusteczki higieniczne, dodatkowe źródła zasilania (powerbanki, baterie, akumulatorki), narzędzia typu multitool (zawierające między innymi ostrza, śrubokręty, otwieracze do puszek i butelek, kombinerki czy pilniki) niezbędne do podstawowych napraw, a także noże składane lub z ostrzem stałym, latarki i zapalniczki oraz niewielkie apteczki z opatrunkami czy podstawowymi lekami.

Torba, plecak czy kieszeń – w czym nosić wszystkie praktyczne akcesoria?

Podstawową zasadą kompletowania zestawu EDC jest zadbanie o to, by był on jak najbardziej praktyczny i nie zajmował wiele miejsca. Tak naprawdę wszystkie akcesoria powinny się zmieścić w kieszeni spodni lub kurtki. Można również nosić je w podręcznej torbie czy plecaku. Świetnie sprawdzają się lekkie i poręczne modele EDC wykonane z trwałych materiałów, odpornych na zalanie wodą czy wilgoć. Praktyczny plecak powinien mieć też sporo kieszeni i przegródek oraz być pakowny. Dzięki temu mieści się w nim nie tylko zestaw EDC, ale też wszystko, co chce się zabrać ze sobą na mniejszą lub większą wyprawę w plener.

Praktyczne i uniwersalne zestawy EDC – wyposażenie dla każdego na każdą sytuację

Praktyczny zestaw EDC może przyjmować różne formy. Warto dobrze go przemyśleć i dopasować do indywidualnych potrzeb lub konkretnych okoliczności, by mieć przy sobie wszystkie istotne przedmioty. Dzięki temu można poradzić sobie w każdej sytuacji i miejscu, a codzienne funkcjonowanie staje się zdecydowanie prostsze. A czy Ty masz już dopracowany Twój prywatny zestaw EDC?