Jan Królikowski urodzi się w 1992 roku, jest synem Małgorzaty Ostrowskiej – Królikowskiej i Pawła Królikowskiego (zmarłego w 2020 roku). Ma także brata – Antoniego Królikowskiego, aktora cieszącego się ogromną sławą i troje młodszego rodzeństwa – Julię, Marcelinę oraz Ksawerego. Obecnie znany jest nam jego talent muzyczny, który ujawnił się już w kilku filmach. Oprócz tworzenia ścieżek dźwiękowych Jan Królikowski zajmuje się pisaniem tekstów piosenek. jak wygląda jego życie na co dzień i co właściwie o nim wiemy? 

Jan Królikowski w związku 

Zdolny muzyk tworzy udany związek z Joanną Jarmołowicz, aktorką znaną z serialu „M jak miłość”. Mają syna, Józefa, który przyszedł na świat 19 września 2019 roku i od razu stał się oczkiem w głowie całej rodziny. Na portalach społecznościowych nie brakuje fotografii przedstawiających najmłodszego Królikowskiego w objęciach rodziców, a także szczęśliwej babci. 

Aktywność medialną Jana Królikowskiego możemy obserwować na Instagramie, gdzie muzyk ma założony profil pod nazwą @jan_ignacy. Choć sam nie lubi zbyt wiele opowiadać o sobie i ceni sobie prywatność to jednak stale rosnące grono fanów dba o jego rosnącą sławę. Tuż po porodzie syna wystąpił, wraz z Joanną Jarmołowicz w popularnym programie „Dzień dobry TVN”, gdzie opowiadał o przeżyciach i wyzwaniach, jakie stają przed młodym ojcem. Ze strony swojej partnerki usłyszał wiele pochwał, które dotyczyły jego doskonałej organizacji czasu, umiejętności pracy – komponowania muzyki – przy najmłodszym mężczyźnie w rodzinie, a także doskonałej pomocy młodej mamie. 

Rodzice Jana Królikowskiego 

Mama Jana – Małgorzata Ostrowska – Królikowska znana jest niemal każdemu. To doskonała polska aktorka, która jeszcze do roku 1998 występowała na deskach Teatru Polskiego, mieszczącego się we Wrocławiu. Oprócz  teatru możemy spotkać ją także w filmie „Rozmowy kontrolowane”, oraz w niektórych odcinkach popularnego, polskiego serialu „Klan”.

Ojciec – Paweł Królikowski był rewelacyjnym aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym, a także dubbingowym. Oprócz tego pracował jako prezenter, a także prezes Związku Artystów Scen Polskich. Swój pierwszy filmowy debiut zawdzięcza ekranizacji „Dzień kolibra”, gdzie doskonale odegrał rolę chuligana. 

Jan Królikowski przy każdej okazji podkreśla więzy rodzinne, jakie na przestrzeni lat powstały w ich domu. Docenia każdą chwilę spędzoną z rodzicami i ciągle wspomina niedawno zmarłego ojca. Jego kariera dopiero rozkwita, jednak dzięki swojemu talentowi muzycznemu może śmiało wspinać się po kolejnych szczeblach kariery.