Mariusz Węgłowski jest jednym z tych aktorów, którego twarz od razu kojarzy się z rolą policjanta! Trudno się temu dziwić: to były policjant, antyterrorysta, który wyjątkowo często obsadzany jest w rolach mundurowego, w których sprawdza się doskonale. Jako aktor niezawodowy, piosenkarz, ale i rozpoznawalny prezenter telewizyjny jest bardzo lubiany przez widzów. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 75 000 osób, a oficjalny Fanpage na FB przyciągnął już ponad 41 tysięcy osób.

Mariusz Węgłowski – kariera i filmografia

Węgłowski urodził się w 1976 roku i zanim rozpoczęła się jego szybka kariera filmowa, przez kilka lat służył w polskiej policji. Pracował jako funkcjonariusz oddziału antyterrorystycznego i z jego wspomnień z tamtych czasów przebija się obraz dużego zaangażowania, odpowiedzialności i aktywności. Jak sam mówi, policjantem jest się przez 24 godziny na dobę i chociaż praca ta może być pasją, to jest niezwykle wymagająca.

Pierwszy raz na ekranie pojawił się w polsatowskim serialu „Fala Zbrodni”, w roku 2006. Dobrze odegrana rola oficera ABW i wiarygodność, jaką nadał swojej postaci przyniosła mu kolejne propozycje.

  • W 2009 roku zagrał żołnierza w serialu „Pierwsza miłość”
  • Od 2014 do chwili obecnej gra Mikołaja Białacha w popularnym serialu „Policjantki i policjanci”. Tu również jest mundurowym, a jego postać właśnie dzięki doświadczeniom z czasów pracy w policji, jest tak przez widzów lubiana
  • W latach 2016 i 2017 grał także w „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”
  • W roku 2016 pojawił się gościnnie w „Świecie według Kiepskich”, ale były to czysto epizodyczne role
  • Od 2020 możemy oglądać go na łamach takich produkcji, jak „Święty” (tu wyjątkowo odłożył do roli mundur i grał założyciela baru „Święty Mikołaj”, „Komisarz Alex” i hitowe „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

Aktor ma na swoim koncie również przygodę muzyczną. W albumie „Odwieczna walka” wykonał piosenkę „Policjantki i policjanci”, która balansuje na granicy rapu i hip-hopu i którą można znaleźć na youtube oraz w spotify. Kawałek został wrzucony do sieci w 2017 roku i do dzisiaj odsłuchało go ponad cztery i pół miliona widzów. Na tej fali nagrał również własną, sygnowaną nazwiskiem płytę „Mówię Wam” – można ją dostać m.in. w Empiku. Aktor nie stroni też od propozycji udziału w programach typowo rozrywkowych. Widzowie kojarzą m.in. jego inspirujące występy w „Tańcu z Gwiazdami”, w którym jego partnerką była zawodowa tancerka, Katarzyna Vu Manh.

Prywatnie Węgłowski od ponad dwudziestu lat jest żonaty.