Zima zbliża się już wielkimi krokami, dlatego jest to dobry moment, by zdecydować się na zamontowanie w swoim samochodzie ogrzewania postojowego. Zobacz, jak działa tego typu ogrzewanie, komu najbardziej się przyda i gdzie można je zamówić!

Ogrzewanie postojowe do samochodu – kiedy warto je zamontować?

Za pomocą ogrzewania postojowego w pojeździe można zadbać o odpowiedni komfort termiczny w jego wnętrzu jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

Nowoczesne ogrzewanie postojowe może bardzo szybko rozgrzać pojazd i sprawić, że zarówno dojazd do pracy, przedszkola i szkoły, jak i wyprawa w górach będą jeszcze wygodniejsze dla kierowcy i dla jego pasażerów.

Takie ogrzewanie jest bardzo popularne również w samochodach dostawczych, minibusach, taksówkach, czyli z pewnością przyda się ono wtedy, gdy kierowca spędza dużo czasu za kierownicą i chce, by jego praca była wygodniejsza podczas chłodnych miesięcy.

Nie można też zapominać o tym, że zamontowanie ogrzewania postojowego w samochodzie związane jest również z dodatkowymi korzyściami z punktu widzenia pracy pojazdu. Cieplejszy silnik jest łatwiejszy w rozruchu, nie trzeba spędzać czasu usuwaniu lodu i śniegu z pojazdu, co także pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Jak wybrać ogrzewanie postojowe do samochodu?

Ogrzewanie postojowe jest rodzajem systemu oferowanego w wielu wariantach, dlatego przed jego zamówieniem bardzo ważne jest sprawdzenie wszystkich dostępnych propozycji oraz uwzględnienie parametrów technicznych.

Najczęściej ogrzewania postojowe dzielone są na dwie główne kategorie, czyli na ogrzewanie suche oraz mokre. To pierwsze jest łatwiejsze w montażu, ponieważ nie jest ono podłączane do instalacji chłodzącej samochodu. Drugie natomiast tego wymaga, co powoduje, że montaż jest bardziej czasochłonny, ale też działanie ogrzewania sprawniejsze.

Ponadto ogrzewania postojowe dzielone są pod względem sposobu zasilania, a dokładnie wydziela się tutaj ogrzewanie spalinowe oraz elektryczne. To pierwsze bazuje na spalaniu paliwa w pojeździe, natomiast drugie na energii elektrycznej. Ogrzewanie spalinowe daje większą niezawodność i może być używane w każdym miejscu. To elektryczne najczęściej wymaga podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania, na przykład do gniazdka w garażu. Dostępne są też systemy, które zasilane są za pomocą akumulatora.

Jak zamontować ogrzewanie w samochodzie?

Aby zamontować w swoim pojeździe ogrzewanie samochodowe, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty sprawdzonego producenta i instalatora.

Dzisiaj można zamówić bez problemów dopasowane do swojego auta systemy ogrzewania i dodatkowo zlecić ich montaż w fachowym warsztacie. Wszystkie potrzebne do tego informacje można znaleźć w internecie.