Tatuaż na szyi to doskonała propozycja na pierwsze malowidło. Minimalistyczny i dobrze przemyślany wzór może być łatwo ukryty za kołnierzem koszuli, zaś duże i wyraźne dzieło doskonale podkreśli buntowniczy charakter i chęć działania wbrew utartym schematom. Jeśli właśnie rozglądasz się z idealną propozycją tatuażu to dlaczego nie warto w tym przypadku podążać za tłumem i czym kierować się przy wyborze.

Tatuaże na szyi męskie, czy aby na pewno dla każdego? 

Szyja to ta część ciała, która na co dzień pozostaje odsłonięta, jednak łatwo ją schować. Właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na tatuaż w tym obszarze. Uważa się, że minimalistyczne malowidło wykonane w obrębie karku można doskonale ukryć pod kołnierzem eleganckiej koszuli, a odsłonić jedynie dla wybranych osób w szczególnych okolicznościach. W tym przypadku rzeczywistość wiele nie różni się od wyobrażeń – jeśli faktycznie zdecydujemy się na nieduży wzór lub taki, który zaczyna się na plecach i kończy na dolnym odcinku karku, to nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z jego ukryciem. Problem zaczyna się wtedy, gdy dzieło jest stanowczo za duże, w takim wypadku każdy element powinien być dokładnie przemyślany. 

Obecnie możemy zauważyć wiele szablonów, które zaczyna nosić znaczne grono osób. Czy taki zabieg jest dobry? Niekoniecznie. Moda na jeden, konkretny wzór szybko przeminie, a wśród nas będzie mnóstwo osób, których tatuaż wcale nie jest tak oryginalny, jak im się wydaje. Jeżeli nie chcesz dołączyć do grupy noszącej to samo malowidło to postaw na indywidualny projekt, który rewelacyjnie wkomponuje się w Twoją osobowość. 

No dobrze, ale co malować? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej, dobrej odpowiedzi. Każdy z nas kieruje się innymi wartościami i nosi w sercu osobiste odczucia. Nowy tatuaż powinien symbolizować nasze mocne strony, ukrywać słabości i pokazywać na czym nam naprawdę zależy. Wiele osób decyduje się na krótki napis, który dla nich ma przełomowe znaczenie, inni zaś wybierają motyw zwierzęcy, z którym najlepiej się utożsamiają.

Jeżeli posiadasz pasję, którą chciałbyś się podzielić ze swoim najbliższym otoczeniem to sprawdź jakie tatuaże na szyję męskie posiadają w sobie motyw Twojego zainteresowania. W ten sposób możesz podpatrzeć pomysły i wybrać najlepsze symbole, określające Twoje uczucia. Dużym zainteresowaniem cieszą się także tatuaże z motywem religijnym. Twarz Chrystusa, krzyż, korona cierniowa czy też róża wyrażają Boskość i podkreślają moc naszej wiary. Umiejscowienie takiego wzoru na szyi nie jest bez znaczenia, to właśnie tam znajduje się niemal najwyższy punkt, umożliwiający wykonanie tatuażu. Stwórz swój niepowtarzalny wzór, który zostanie z Tobą na całe życie. Spraw, aby każdego dnia przypominał Ci o czymś, co jest dla Ciebie naprawdę ważne.