Model ogumienia Continental AllSeasonContact w rozmiarze opony 195 65 R15 jest, jak wskazuje jego angielska nazwa, modelem całorocznym (uniwersalnym/wielosezonowym). Czym wyróżnia się spośród modeli innych marek w tym rozmiarze? Jakie ma parametry? Czy warto zainwestować w kupno tych opon? Odpowiedź znajduje się poniżej!

Konstrukcja opony 195 65 R15 Continental AllSeasonContact

Ten model ogumienia z segmentu premium jest przeznaczony do jazdy przez cały rok. Świetnie sprawdza się w przypadku samochodów osobowych miejskich, a także tych o niewielkich rozmiarach (auta kompaktowe) oraz do pojazdów średnich i wyższych w zależności od rozmiaru felgi. W przypadku opony 195 65 R15 są to auta miejskie i kompaktowe.

Bieżnik ogumienia ma rzeźbę kierunkową (kształt bieżnika przypomina literę „V” lub charakterystyczną „choinkę”), która wykazuje wysoką efektywność podczas jazdy po śliskich i mokrych nawierzchniach (lód, śnieg, wilgotny asfalt). Kierunkowy bieżnik pozwala oponie w bardzo skuteczny sposób odprowadzać błoto pośniegowe czy wodę, a zjawisko aquaplaningu zostało znacząco ograniczone. To oznacza, że podczas przejeżdżania przez kałużę, samochód wyposażony w ten model nie powinien stracić przyczepności, nawet gdy prędkość auta jest stosunkowo wysoka (ale zgodna z przepisami!).

Warto też wspomnieć o mieszance krzemionkowej, która została użyta w produkcji tego modelu ogumienia. Pozwala ona na zachowanie optymalnej elastyczności oponie w zmiennych warunkach pogodowych – chodzi głównie o zmiany temperatur, które nie powinny mocno wpływać na parametry jezdne ogumienia, czy to latem, czy zimą. Continental AllSeasonContact w rozmiarze opony 195 65 R15 jest dzięki temu uodporniony na przedwczesne wyeksploatowanie, co jest bardzo pożądaną cechą ogumienia wielosezonowego. Zwłaszcza z segmentu premium.

Parametry opony 195 65 R15 Continental AllSeasonContact

Ten model ogumienia uzyskał prawie najwyższą notę za parametry oporów toczenia, a więc notę „B”. Opory toczenia mają bezpośredni wpływ na poziom spalania paliwa, co siłą rzeczy wpływa na ekonomikę jazdy. Ważny jest także parametr dotyczący drogi hamowania. AllSeasonContact otrzymał za niego również prawie najwyższą notę, a więc notę „B”. Z kolei poziom emitowanego przez to ogumienie hałasu wynosi standardowe 72 decybele.

Powyższe informacje plasują ten rodzaj ogumienia w kategorii opon bezpiecznych, ekonomicznych oraz stosunkowo niegłośnych. Kupując Continental AllSeasonContact, dokonuje się więc inwestycji w bezpieczeństwo na trasie w każdych warunkach, a także wysoki komfort jazdy – opony nie emitują hałasu negatywnie wpływającego na samopoczucie kierowcy i jego pasażerów.

Opony 195 65 R15 Continental AllSeasonContact to bardzo interesujący rodzaj ogumienia. Skorzystają z niego kierowcy jeżdżący umiarkowanym stylem jazdy, głównie w mieście i którzy nie chcą co sezon wymieniać swoich opon na sezonowe i oczekują wysokiej jakości, a więc bezpieczeństwa i wysokich parametrów jezdnych.