Wynajem długoterminowy pojazdów robi furorę na polskim rynku. Szacunkowo już nawet co trzecie auto w naszym kraju jest finansowane poprzez wynajem. Szczególnie dużą popularnością cieszą się samochody z segmentu premium, na których zakup za gotówkę czy nawet w kredycie może sobie pozwolić stosunkowo mało osób (z uwagi na wysoką cenę). Wynajem szeroko otwiera drzwi do klasy wyższej, co tłumaczy lawinowy wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem. Jego zalety omawiamy na przykładzie wynajmu długoterminowego Volvo, czyli jednej z najbardziej pożądanych marek premium w Polsce.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to umowa, w ramach której właściciel samochodu (wynajmujący) użycza go najemcy w zamian za comiesięczną opłatę – nazywaną potocznie abonamentem. Najemca może swobodnie korzystać z auta w całym okresie obowiązywania umowy (minimum 24 miesiące) i w ramach ustalonych z wynajmującym zasad, przede wszystkim limitu kilometrów.

Po zakończeniu okresu wynajmu użytkownik może zwrócić samochód, wykupić go lub przesiąść się do nowego, już w ramach kolejnej umowy.

Specyficzne cechy wynajmu

Wynajem istotnie różni się od klasycznego leasingu operacyjnego czy zakupu auta w kredycie samochodowym. Przede wszystkim nie ma tutaj wpłaty wstępnej lub jest ona niewielka, dzięki czemu na wynajęcie samochodu – również z segmentu premium – może sobie pozwolić więcej osób.

Tym, co najmocniej przyciąga do wynajmu, jest pełna obsługa po stronie wynajmującego. To właściciel samochodu dba o serwis pojazdu, wymianę opon, wykupienie pakietu ubezpieczeń czy likwidację ewentualnej szkody. Najemca nie musi się tym wszystkim przejmować, co jest bardzo wygodne i z pewnością przekona do idei wynajmu osoby zapracowane.

Kto może skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy pojazdów to propozycja skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Tę formę finansowania na pewno powinny wziąć pod uwagę osoby, które nie mają potrzeby posiadania samochodu, a jedynie chcą go swobodnie użytkować, nie martwić się jego obsługą, zachowując przy tym płynność finansową i niskie koszty stałe.

Wynajem długoterminowy Volvo – ile to kosztuje?

Najważniejszym kryterium wyboru finansowania samochodu są oczywiście koszty. Pod tym względem wynajem może być szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem, zwłaszcza w porównaniu z kredytem czy leasingiem.

Kwota miesięcznego abonamentu jest stosunkowo niska, co wynika z faktu, iż najemca nie spłaca całej ceny początkowej samochodu, a jedynie prognozowaną utratę wartości. Nie ma tutaj również obowiązku wykupu pojazdu po zakończeniu umowy.

Konkretne oferty wynajmu długoterminowego Volvo znajdziesz na iBemo. To platforma internetowa, z której poziomu samodzielnie, całkowicie online skonfigurujesz parametry wybranej oferty, uzupełniając ją m.in. o ubezpieczenie czy przedłużoną gwarancję. Umowę możesz zawrzeć zdalnie, a wybrany samochód odebrać w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo w całej Polsce. To bardzo łatwe, szybkie i wygodne.

Korzystnych ofert wynajmu długoterminowego Volvo szukaj na stronie https://ibemo.pl/samochody-osobowe/volvo-wynajem.