Pielęgnacja tatuażu — kosmetyki niezbędne do prawidłowej pielęgnacji tatuażu

Odpowiednia pielęgnacja tatuażu, kosmetyki dopasowane do potrzeb skóry to podstawa całego procesu gojenia. Dzięki temu tatuaż będzie odpowiednio zadbany, a kolory wyraźne. Odpowiednia pielęgnacja pozwala także na uniknięcie szeregu komplikacji oraz nieprzyjemnych powikłań. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o świeży oraz już wygojony tatuaż, aby nie stracił swojego dobrego wyglądu! 

  1. Jak przebiega proces wykonywania tatuażu?
  2. Jak należy dbać o świeży tatuaż w pierwszych kilku dobach po jego wykonaniu?
  3. W jaki sposób można myć skórę kilka dni po zrobieniu tatuażu?
  4. Czy świeży tatuaż można smarować kosmetykami?
  5. Jakie środki są polecane do pielęgnacji świeżego tatuażu?
  6. Dlaczego warto wybierać profesjonalne kosmetyki dopasowane do pielęgnacji tatuaży?

Pielęgnacja tatuażu kosmetyki to szereg środków, dzięki którym podrażniona skóra w swoim tempie dojdzie do siebie. W efekcie tatuaż będzie wyglądać świeżo, wyraźnie, a użyte kolory pozostaną żywe przez wiele lat. Pielęgnacja tatuażu jest istotna zarówno w pierwszych dniach, jak i w trakcie całego życia. 

Jak przebiega proces wykonywania tatuażu?

Podczas wykonywania tatuażu, artysta dokonuje nakłuć, w które wpuszczany jest tusz. W zależności od stylu oraz metody może być to wykonywane z wykorzystaniem specjalnej maszynki lub bardziej klasycznych narzędzi. Niezależnie jednak od preferowanej techniki, każdy tatuaż jest swego rodzaju raną, która musi się bezpiecznie oraz czysto zagoić. 

Jak należy dbać o świeży tatuaż w pierwszych kilku dobach po jego wykonaniu?

Pielęgnacja tatuażu kosmetyki to w pierwszych dniach po jego wykonaniu dość czasochłonna operacja. Przede wszystkim kilka razy dziennie tatuaż musi być delikatnie, lecz dokładnie przemywany wodą. Czasem można dodać do tej wody delikatne mydło, a najlepiej specjalny żel do pielęgnacji świeżych tatuaży. Konieczne jest także nawilżanie podrażnionej skóry, dzięki czemu proces gojenia będzie łatwiejszy. W tym celu najlepiej używać profesjonalnych kremów oraz balsamów przeznaczonych do tatuaży.

W jaki sposób można myć skórę kilka dni po zrobieniu tatuażu?

W pierwszej dobie po wykonaniu tatuaży na jego powierzchni zazwyczaj umieszczony jest opatrunek, specjalna folia lub kompres żelowy. W następnych dniach jest on jednak zdejmowany, a osocze może wydobywać się na powierzchnię skóry. Z tego względu konieczne jest regularne, lecz bardzo delikatne obmywanie skóry. 

Czy świeży tatuaż można smarować kosmetykami?

Krem do tatuażu jest to kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry tuż po wykonaniu tatuażu. Skóra na powierzchni tatuażu jest nie tylko podrażniona. W procesie gojenia wydziela się osocze, skóra jest mocno przesuszona oraz może się dość mocno łuszczyć. Z tego względu regularne, kilkukrotne nawilżanie każdego dnia jest kluczowe. Nie powinno się jednak w tym celu stosować klasycznych kremów lub balsamów, ponieważ zawarte w nich aromaty czy barwniku mogą dodatkowo podrażniać skórę. 

Jakie środki są polecane do pielęgnacji świeżego tatuażu?

Oferowane przez profesjonalną firmę Neba kosmetyki do pielęgnacji tatuażu pozwalają na jego prawidłowe wygojenie. W efekcie, masło do tatuażu ma bezpośredni wpływ na końcowy wygląd każdej dziary, równiez po wielu latach. 

W przypadku wygojonych tatuaży również należy pamiętać o regularnym nawilżaniu. 

Dlaczego warto wybierać profesjonalne kosmetyki dopasowane do pielęgnacji tatuaży?

Olejek pomarańczowy, olej kokosowy, czy wazelina? Chcąc odpowiednio zadbać o świeży tatuaż należy wybrać profesjonalne kosmetyki nawilżające oraz myjące, a także pamiętać o ochronie UV.