Jason Statham jest niezwykłym aktorem, którego rozpoznaje chyba każdy z nas. Obecnie widujemy go najczęściej w filmach akcji, jednak w latach swojej młodości trenował sztuki walki, gimnastykę, a także reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata w skokach do wody – w 1992 roku. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności Jason Statham rozpoczął współpracę z Guyem Ritchiem i na dobre zadomowił się w świecie aktorów, szklanych ekranów i kamer. Zobaczmy jakie filmy z Jasonem Stathamem warto obejrzeć! 

Filmy z Jasonem Stathamem na każdy wieczór 

Niezależnie od tego czy planujesz samotny wieczór przed telewizorem, czy może chcesz go spędzić w doborowym towarzystwie – Jason Statham zawsze będzie dobrą propozycją. Pierwszy na liście filmów polecanych do obejrzenia jest „Koliber”. Fabuła przedstawia weterana wojennego, który dostaje niesamowitą okazję, aby przybrać nową tożsamość i zemścić się na swoich największych wrogach. Podczas rozwoju akcji dostrzegamy mocne wątki, skomplikowane działanie Jasona Stathama, wywołane dramatycznymi wydarzeniami, które już na zawsze zmieniły jego osobowość. Jeżeli szukasz czegoś, co z całą pewnością zaspokoi Twoją potrzebę dobrego kina to „Koliber” jest właśnie dla Ciebie. 

Kolejny, warty uwagi, film pochodzi z 2013 roku i nosi tytuł „W obronie własnej”. Scenariusz opowiada o emerytowanym agencie, który w latach swojej kariery pracował dla wydziału narkotykowego, a obecnie – mając w sobie jeszcze dawny zapał – rozpoczyna otwartą wojnę z dilerem narkotykowym, przebywającym w okolicy jego miejsca zamieszkania. Twórcy tej ekranizacji zdają się doskonale znać filmy z Jasonem Stathamem i wyciągają z tej wiedzy dobrą dawkę humoru, ciekawe sceny walki, a także trzymającą w napięciu opowieść.

Dla osób, ceniących sobie poczucie humoru, połączone z brutalnością, zwrotami akcji i nieco pokrętną fabułą polecane są „Porachunki”. W tym filmie Jason Statham prezentuje nam swoją pewność siebie, a także umiejętność perfekcyjnego wczucia się w swoją rolę. Choć to dopiero początki jego kariery to aktor doskonale wykonał swoje zadanie i wzorowo wszedł w skórę swojego bohatera. Jeśli więc jesteś fanem starszego kina, które potrafi nieźle zaskoczyć to już wiesz, co spokojnie możesz włączyć podczas wieczoru z popcornem i chipsami. 

Filmy z Jasonem Stathamem mają w sobie „to coś”, co sprawia, że ciężko o nich zapomnieć. Każda ekranizacja to niezwykła opowieść, którą doskonale dopełnia świetna gra aktorska. Przekonaj się czy i do Ciebie przemawia ten aktor i jakie ekranizacje sprawiają, że nie możesz zasnąć bez poznania zakończenia.