Jagermeister uważany jest za króla niemieckich alkoholów, który ma w sobie wszystko, czego potrzeba. Nic w tym dziwnego – w eleganckiej butelce, na której widnieje jeleń z krzyżem pośrodku (jako symbol świętego Huberta, patrona myśliwych), o różnych wielkościach znajduje się likier ziołowo – korzenny, posiadający słodko – gorzki smak.

Jego ogromną zaletą jest stężenie alkoholu, które wynosi 35%, dzięki takiej zawartości trunek może być spożywany samodzielnie, bądź stanowić dodatek do drinków o ciekawych walorach smakowych. Najlepiej smakuje schłodzony nawet do – 18 stopni Celsjusza. Jak podawać Jagermeister i czy może on być pomocny na pewne dolegliwości? Przekonajmy się! 

Jagermeister – właściwości 

Ten król zachodnich alkoholi uważany jest za digestfiem, tj. alkohol spożywany po posiłku. Jego ogromną zaletą jest wspieranie układu trawiennego, a także podtrzymywanie uczucia sytości, dzięki takiemu działaniu podjadanie pomiędzy posiłkami zostaje wykluczone. Oprócz takich właściwości, likier może posłużyć jako środek łagodzący na układ nerwowy. Dzięki połączeniu ze sobą 56 ziół jeden kieliszek dziennie wprawia nas w lepsze samopoczucie, uspokaja, a także wycisza nagromadzony stres. Należy jednak uważać, aby znacząco nie zwiększyć dawki, ponieważ może to doprowadzić do bólu głowy – mimo wszystko ten alkohol ma niewiele mniejsze stężenie alkoholu od wódki.

Jak go spożywać, aby przynosił najlepsze rezultaty? Najlepiej samodzielnie – w kieliszku, jako poobiedni dodatek. Jeżeli jednak jego smak nie przypadł Ci do gustu to nic straconego! Jagermeister możesz dodać do lodów, herbaty, a także świeżych owoców – takich jak cytryny, grejpfrutów, a także innych cytrusów.

Oprócz takich propozycji możesz samodzielnie wykonać popularnego w Stanach Zjednoczonych drinka o nazwie jagerbomba. Do przygotowania takiego napoju będzie potrzebna szklanka od whisky i kieliszek. Do przygotowania napoju potrzebujesz 40 ml Jagerneistera a także napoju energetycznego (Red Bull, Tiger itp.) Teraz wystarczy, że połączysz oba składniki i już możesz się cieszyć nowym, pysznym smakiem. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością drinków – taki zestaw podnosi ciśnienie i mocno obciąża układ krwionośny. Podczas wielogodzinnej zabawy najlepiej zaprzestań na jednej bądź dwóch szklankach.

Likier ziołowo – korzenny świetnie smakuje także z takimi dodatkami jak imbir, anyż gwiaździsty, lukrecja, cynamon oraz goździki. Wybierz swój ulubiony skład i ciesz się niepowtarzalnym smakiem, który oczaruje Cię od pierwszych chwil!