Przygotowując się na ważne wydarzenie zwracamy uwagę na każdy szczegół. Wybranie odpowiedniego garnituru może wydawać nam się końcem przygotowań, jednak w rzeczywistości musimy dopasować do głównej stylizacji jeszcze odpowiednie dodatki. Poza butami i krawatem należy zwrócić szczególną uwagę na zegarek. Dlaczego odmierzacz czasu zasługuje na tak szczególne względy? Ponieważ właśnie te drobne dodatki decydują o naszym efekcie końcowym. Dzięki dobrze dopasowanym elementom możemy zmienić się w eleganckiego gentlemana z doskonałym poczuciem stylu. Zobacz jak wybrać zegarek do garnituru, aby nigdy nie popełnić faux pas. 

Zegarek do garnituru – mniej znaczy więcej 

To pierwsza zasada, którą bez wątpienia musimy się kierować przy doborze odpowiedniego zegarku. Mając dokładnie dopasowany garnitur wybierzmy zegarek pozbawiony dodatkowych zdobień. Czasomierz powinien być schowany pod mankietem koszuli, a więc nie może być zbyt szeroki. Ponadto tarcza nie powinna wystawać poza nadgarstek – to bardzo ważne dla dobrej prezencji. 

Najlepszym wyborem jest postawienie na gładką, okrągłą tarczę, pozbawioną stopera i innych dodatków. W ten sposób prezentujemy klasyczny minimalizm, który podkreśli wartość całej stylizacji. Kwadratowy kształt zegarka może być zanadto przytłaczający i „krzykliwy” w stosunku do innych dodatków. W zależności od rangi wydarzenia powinniśmy również zrezygnować z metalowych czy też gumowych bransolet. Najlepiej będzie prezentował się skórzany pasek w odpowiedniej kolorystyce. 

No właśnie, co z kolorystyką? Teoria mówi, że kolor zegarka powinien być dopasowany do innych dodatków. Jeśli więc do garnituru mamy przygotowane czarne obuwie i czarny pasek do spodni to bransoleta zegarka powinna być w tożsamym kolorze. Nadmiar kolorystyki w eleganckiej stylizacji negatywnie wpłynie na nasz efekt końcowy i zaburzy ustaloną harmonię. 

Czy brak zegarka  to dobry pomysł? 

Wiedząc, ile przygotować należy poczynić, aby zegarek do garnituru pasował perfekcyjnie możesz stwierdzić, że ten drobny gadżet jest Ci wcale nie potrzebny. To błędne myślenie! Zegarek podkreśla nasz styl, elegancję, a także odpowiada naszemu poczuciu piękna. Przez jego brak odbieramy sobie dodatkowe atuty i narażamy swoją stylizację na bycie niepełną. Podczas ważnego wydarzenia posiadanie zegarka umożliwia kontrolowanie godziny z klasą, wyjmowanie telefonu może być błędnie odebrane przez osoby znajdujące się w naszym otoczeniu. Kontrola czasu na smartfonie może wskazywać naszym rozmówcom na brak zainteresowania z naszej strony, dlatego też warto zawsze mieć przy sobie zegarek.