Na każdym spotkaniu ze znajomymi przychodzi taki moment, w którym już wszystkie ważne tematy zostały poruszone, anegdotki z życia codziennego opowiedziane, a lista żartów i kawałów wyczerpana. Zazwyczaj wtedy następuje cisza, a ratunkiem okazują się być rewelacyjne gry towarzyskie, przy których wszyscy świetnie się bawią. W co można zagrać wspólnie ze znajomymi, aby wszyscy goście świetnie się bawili? Przekonajmy się! 

Gry towarzyskie, które warto znać

Pierwszą, obowiązkową grą na każdym przyjęciu jest tradycyjna zabawa w butelkę. Aby można było skorzystać z tej formy rozrywki musimy mieć siebie i dodatkowego kompana. Górna liczna uczestników nie jest określona. Gra w butelkę polega na tym, że wszyscy siadają w kółku, a na środku umieszczona jest butelka, wybrana osoba nią zakręca, w taki sposób, aby szklany pojemnik mógł wyznaczyć współgracza. Ten, na kogo wypadnie kolej otrzymuje pierwsze pytanie, które brzmi „prawda czy wyzwanie?”. Wybrana osoba musi powiedzieć, czy woli szczerze odpowiedzieć na trudne pytanie, dotyczące nierzadko osobistego życia, czy może jednak woli wykonać dziwne i śmieszne zadanie, wyznaczone przez osobę kręcącą butelką. Podczas tej zabawy każdy uczestnik może liczyć na ogromną dawkę dobrego humoru i poznanie mnóstwa szczegółów z życia swoich przyjaciół. 

Amerykańską rozrywką, która w Polsce cieszy się coraz większą popularnością jest gra „Jeszcze nigdy nie…”. Do jej wykonania niezbędny jest alkohol. Gra polega na nalaniu każdemu uczestnikowi kieliszka wódki i wyznaczeniu jednej osoby która rozpocznie zadanie. Uczestnicy zazwyczaj siadają w kółku a dana osoba rozpoczyna grę wypowiadając formułkę „Jeszcze nigdy nie…” i dokańczając ją osobistymi przeżyciami. Jeśli wśród uczestników są osoby, które również wypowiedzianego przeżycia nie mają za sobą to wypijają kieliszek alkoholu. W tej grze wygrywa osoba z jak najmniejszą ilością wypitych shotów. 

Idealną grą, zarówno na imprezę, jak i na rodzinne popołudnie jest „Zgadnij kim jesteś”. Zabawa polega na napisaniu na kartce sławnej postaci, a następnie przyklejeniu jej na czole współzawodnika. W tej rozgrywce każdy uczestnik zadaje pytania dotyczące swojej postaci, a pozostali gracze muszą odpowiadać jedynie przecząco lub negująco. Grę wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odgadnie swoją postać. 

Powyższe propozycje gry gwarantują świetną zabawę bez dużego nakładu finansowego i niecodziennych rekwizytów. Dzięki nim każda impreza będzie świetną zabawą, która na każdym kroku dostarcza wszystkim gościom masę śmiechu i dobrego humoru.