Stosunek płciowy to doskonały sposób na wyrażenie swoich uczuć przez dwoje ludzi. Podczas zbliżenia organizm wysyła nam sygnał, że jest gotowy do przeżycia miłosnego uniesienia. W pochwie pojawia się wydzielina, umożliwiająca komfortowe przeżycie bliskości z partnerem i zapewniająca doskonały poślizg. Co jednak w sytuacji gdy jej brakuje, a nasz wymarzony seks okazuje się być drogą przez mękę, okraszoną niezręcznością? Wtedy z pomocą przychodzą lubrykanty. Przekonaj się jakie produkty najlepiej sprawdzą się podczas współżycia i dlaczego warto się na nie zdecydować. 

Lubrykanty do seksu waginalnego i analnego 

Suchość w pochwie nie jest żadnym powodem do wstydu. Czasem ciało kobiety nie jest fizjologicznie gotowe do stosunku płciowego lub wydzielany śluz nie zapewnia odpowiedniego komfortu. W takim momencie nieocenione okazuje się być wsparcie partnera, a także różnego rodzaju lubrykanty. Jak powszechnie wiadomo – stosunek płciowy nie oznacza jedynie tradycyjnej penetracji. Jeśli wraz ze swoim partnerem chcesz spróbować także miłości analnej to odpowiednie nawilżenie będzie absolutnie niezbędne. To właśnie dzięki niemu unikniesz niepożądanych podrażnień, bólu, pieczenia i innych przykrych dolegliwości. Oto trzy rodzaje żeli intymnych, które z całą pewnością okażą się pomocne w łóżku: 

  • preparaty na bazie wody – to doskonała propozycja, ponieważ ich skład jest bardzo zbliżony do naturalnej wydzieliny znajdującej się w pochwie. Te lubrykanty nie podrażniają narządów płciowych i nie powodują uczuleń. Można ich spokojnie używać nawet przy skórze wrażliwej. Ich wadą natomiast jest konieczność ponownych aplikacji podczas stosunku; 
  • żele oleiste – zapewniają doskonały poślizg, efekt nawilżenia i natłuszczenia, jednak dla osób używających prezerwatyw mogą okazać się zdradliwe. Olej negatywne wpływa na lateks, z którego wykonane są kondomy, dlatego też ich skuteczność może zostać osłabiona; 
  • lubrykanty silikonowe – to wydaje i przyjemne produkty, które świetnie sprawdzają się podczas całego stosunku i nie wymagają kolejnych aplikacji. Już niewielka ilość żelu zapewnia całkowity komfort i sprawia, że uniesienie miłosne jest w pełni przyjemne. 

Lubrykanty to doskonałe środki, które mają za zadanie sprawiać przyjemność obojgu. Producenci najpopularniejszych marek tworzą świetne propozycje smakowe i zapachowe, które pobudzają zmysły i dają zniewalające efekty. Przekonaj się sam jak wiele działanie mają żele intymne i spraw, że Twoja sypialnia na nowo zatętni życiem. Być może dzięki temu jednemu produktowi poznasz swoją partnerkę na nowo?