Komisy samochodowe, których z roku na rok jest coraz więcej to punkty, oferujące kompleksową pomoc w zakupie lub sprzedaży samochodu. Dużym ułatwieniem dla Klienta jest możliwość powierzenia tak istotnych i czasochłonnych spraw wyspecjalizowanej firmie lub osobie trzeciej. Aby jednak uniknąć rozczarowań czy zawodu, należy zadać sobie nieco trudu i sprawdzić komis, z usług którego zamierzamy skorzystać. Na co zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do lektury artykułu.

Kryteria wyboru dobrego komisu samochodowego

Klienci często zadają sobie pytanie, czy usługi autokomisu są wiarygodne i rzeczywiście na wysokim poziomie? Czy pośrednikom w zakupie lub sprzedaży samochodu można zaufać, a podjęte przez nich działania będą dla Klienta korzystne? Zastanawiają się również, z którego komisu samochodowego skorzystać; z tego który jest najbliżej ich miejsca zamieszkania, czy z tego, który jest najtańszy? 

Wszystko co musisz wiedzieć o autokomisie zebraliśmy w pigułce. A więc trzy, dwa, jeden… startujemy:

  1. Sprawdzamy stronę internetową komisu samochodowego. Powinna być przejrzysta i przystępna. To z niej powinniśmy uzyskać wszystkie informacje, jakie nas interesują, poznać historię autokomisu, zakres działalności i ofertę.
  2. Bardzo ważny jest kontakt telefoniczny, e-mailowy, czy poprzez formularz ze strony internetowej. Brak odpowiedzi, przełączanie rozmowy pomiędzy pracownikami, lub rozmowa mało merytoryczna świadczy o niskim poziomie zaangażowania pracownika salonu i złej jakości usługi. 
  3. Warto o wybranym komisie samochodowym zasięgnąć opinii osób, które już skorzystały z jego usług. Ważna jest każda wskazówka. Wiemy na co można liczyć i w razie potrzeby indywidualnie uzgadniać swoje oczekiwania. 
  4. Dedykowany opiekun to osoba, która wspiera i prowadzi Klienta przez wszystkie czynności związane z kupnem czy sprzedażą samochodu. Komisy samochodowe, które oferują taką formę indywidualnego podejścia do Klienta, zyskują znaczącą przewagę nad innymi.
  5. Przygotowanie samochodu do sprzedaży, odpowiednie jego wyeksponowanie, a nawet opracowanie ogłoszenia i jego rozpowszechnienie to milowy krok do sfinalizowania transakcji. Wybierz komis samochodowy, który kompleksowo zajmie się całym procesem sprzedaży i zakupu samochodu. 
  6. Szeroka oferta marek i modeli samochodów. To bardzo ważne, żeby Klient miał wybór. Zdarza się, że jest zdecydowany na zakup wybranego modelu, a w trakcie poszukiwań okazuje się, że zupełnie inny model będzie dla niego bardziej użyteczny, a więc w większym stopniu zaspokoi wszystkie jego potrzeby.
  7. Możliwość zakupu, sprzedaży oraz wymiany samochodu na inny za dopłatą. Dobre komisy oferują własne samochody do sprzedaży, pośredniczą między kupującym a sprzedającym, kupują samochody od Klienta, a także dopuszczają możliwość odkupu wcześniej sprzedanego samochodu.
  8. Monitoring, ogrodzony plac i umowa przekazania to warunki, jakie muszą być spełnione, jeśli chcesz zostawić samochód do sprzedaży na parkingu autokomisu.
  9. Odległość nie jest przeszkodą. Jeśli znajdziesz autokomis z ofertą door to door (od drzwi do drzwi), to swój wymarzony samochód możesz nabyć nawet na drugim końcu Polski. 
  10. Profesjonalne doradztwo pracownika autokomisu. Jego fachowość i doświadczenie w branży samochodowej pozwoli Ci uniknąć wielu błędów, jak chociażby zbyt niska wycena sprzedawanego samochodu lub błędy w ocenie stanu technicznego samochodu kupowanego.
  11. Nic do ukrycia. Dobre komisy samochodowe są pewne jakości swoich aut. Posiadają ich pełną dokumentację oraz dają możliwość sprawdzenia samochodu w wybranej przez Klienta stacji diagnostycznej lub warsztacie samochodowym.
  12. Wybór formy finansowania, to rozliczenie niedostępne dla transakcji bezpośrednich pomiędzy kupującym a sprzedającym. Cesja leasingu w autokomisie to zapowiedź luksusu w dobrej cenie. 
  13. Dokumentacja i formalności zwykle przysparzają najwięcej stresu i zachodu, zwłaszcza w przypadku zakupu samochodu sprowadzonego z zagranicy. Kadra autokomisu fachowo zajmie się również dopełnieniem wszystkich obowiązków w tym zakresie.
  14. Współpraca autokomisu z partnerami. Podpisanie umowy kupna-sprzedaży i rozliczenie finansowe nie kończy transakcji. Ważne są również usługi posprzedażowe. Wybierz komis, który oferuje gwarancję, ubezpieczenie, detailing, a nawet pomoc serwisową.
  15. Transparentność rozliczeń. Wiadomo, że pośrednictwo w zakupie lub sprzedaży samochodu to dodatkowy wydatek. Ustalenie na początku zakresu usługi i kosztów, pozwoli uniknąć nieporozumień przy jej finalizowaniu. Poza tym korzyści, jakie płyną z pośrednictwa są znacznie większe.

Już wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego komisu samochodowego? To teraz sprawdź ofertę AutoSearch w Warszawie.