Depilacja okolic intymnych już dawno przestała być tematem tabu wśród kobiet. Nieco inaczej jest w przypadku panów, jednak na szczęście obyczaje się zmieniają, a wraz z nimi również wizja idealnego męskiego ciała. W efekcie w klinikach medycyny estetycznej coraz częściej wykonuje się zabieg boyzilian. Na czym polega i czy warto się na niego zdecydować? Rozmawiamy na ten temat ze specjalistą medycyny estetycznej z Kliniki Neonia.

Boyzilian – co to jest?

Boyzilian to męski odpowiednik zabiegu brazilian, czyli niezwykle popularnej w ostatnich latach depilacji okolic intymnych u kobiet. Zabieg boyzilian obejmuje usuwanie owłosienia z prącia, moszny, okolic odbytu, pośladków oraz pachwin. Skóra w tych miejscach zasługuje na szczególne traktowanie, dlatego golenie włosów maszynką lub woskiem nie jest dobrym pomysłem. Spośród różnych dostępnych metod depilacji zdecydowanie najlepszą jest laser. Efekty takiego zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy, a nie kilka dni jak w przypadku tradycyjnych sposobów. Poza tym znika problem wrastających włosów, zacięć skóry i reakcji alergicznych na kosmetyki do depilacji.  

Dlaczego warto wykonać depilację boyzilian?

Jest wiele argumentów przemawiających za tym, że mężczyźni powinni depilować okolice intymne. To ważne chociażby ze względów higienicznych. Nieusuwanie owłosienia zwiększa wydzielanie potu oraz utrudnia dokładne mycie okolic krocza, co sprzyja powstawaniu brzydkich zapachów i infekcji. Ten problem dotyczy właśnie w szczególności mężczyzn, ponieważ posiadają oni znacznie grubsze włosy łonowe niż kobiety. Profesjonalna depilacja to również sposób na zwiększenie pewności siebie w kontaktach intymnych. Czasy, w których ciała pokryte gęstym owłosieniem uznawano za atut męskości, przechodzą już do historii. Kobiety po prostu uważają takich mężczyzn za mniej pociągających. Dlatego coraz więcej panów decyduje się usuwać włosy na plecach, klatce piersiowej i właśnie w okolicach intymnych. Depilacja boyzilian jest więc doskonałym sposobem, żeby zwiększyć swoją atrakcyjność, a jednocześnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania.

Depilacja laserowa okolic intymnych – jak wygląda zabieg?

Laserowa depilacja https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/ okolic intymnych polega na przykładaniu głowicy lasera do skóry. Promieniowanie emitowane przez urządzenie jest selektywnie pochłaniane przez barwnik skóry, czyli melaninę. To powoduje rozpad mieszków włosowych i trwałe usunięcie owłosienia na kilka miesięcy. Dla uzyskania pełnego efektu gładkiej skóry wymagana jest seria 8-10 zabiegów w odstępie kilku tygodni, z czego jedna wizyta trwa zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Być może depilacja laserowa nadal kojarzy się niektórym z nieprzyjemnymi doznaniami takimi jak ból, oparzenia, podrażnienia i nieprzyjemny zapach palonej skóry. Starsze lasery rzeczywiście były obarczone takim ryzykiem, jednak obecnie w niektórych polskich klinikach są już dostępne najwyższej klasy lasery wyposażone chociażby w funkcję chłodzenia skóry. Poza tym w przypadku mężczyzn z niższym progiem bólu istnieje możliwość zastosowania znieczulenia w formie kremu na skórę. Po zabiegu należy stosować się do kilku zaleceń. Najważniejszym z nich jest unikanie ekspozycji na promieniowanie UV, czyli rezygnacja z opalania na słońcu, wizyt w solarium i stosowania kremów brązujących

Laserowe usuwanie owłosienia – gdzie wykonać?

Na zabieg laserowego usuwania owłosienia okolic intymnych panowie powinni zgłosić się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej. Powinno być to miejsce, które przede wszystkim dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczoną kadrą. Najlepsze efekty przynosi depilacja laserem emitującym 3 wiązki promieniowania. Jest on dostępny tylko w wybranych gabinetach, na przykład w Krakowie pracuje na nim Klinika Neonia. Co ważne, tylko w ten sposób można usunąć każdy włos bez względu na jego kolor i karnację skóry. Przed zabiegiem powinna odbyć się konsultacja, podczas której specjalista zapoznaje klienta z przebiegiem zabiegu, wyklucza przeciwwskazania oraz omawia ważne zalecenia.  Depilacja boyzilian to zabieg, w którym w sposób szczególny trzeba zadbać o dyskrecję i komfort klienta. Kliniki o uznanej reputacji rzeczywiście przywiązują do tego bardzo dużą wagę, więc można bez obaw im zaufać.