Listopad to miesiąc, który na całym świecie poświęcony jest rozmowom o męskim zdrowiu i profilaktyce nowotworowej. W ramach kampanii #MęskaSprawa, firma Recman we współpracy z Fundacją Rak’n’Roll zorganizowała Męskie Śniadanie – wydarzenie, które stanowiło doskonałą okazję do dyskusji na temat zdrowego stylu życia, profilaktyki i aspektów związanych z męskim zdrowiem.

W dniu 30 listopada, w warszawskiej restauracji Lupo, spotkała się ekipa artystów, sportowców, biznesmenów oraz przedstawicieli Fundacji Rak’n’Roll i firmy Recman. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości mężczyzn w kontekście troski o własne zdrowie.

Dziękujemy Fundacji Rak’n’Roll za zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Długoletnia współpraca z nią jest dla nas niezwykle cenna, gdyż wpływa pozytywnie na skuteczność podejmowanych działań. Męskie Śniadanie stanowiło doskonałą okazję do promocji programów Rak’n’Roll, skierowanych specjalnie do mężczyzn. Obejmują one m.in. warsztaty dla mężczyzn dotkniętych chorobą, obejmujące zagadnienia związane ze zmianami w funkcjonowaniu ciała oraz akceptacją tych zmian. Mężczyźni korzystają również z programu iPoRaku, który wspiera ich powrót do normalnego życia po przebytym okresie choroby.

Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z silną marką, która skupia się na męskich wartościach – podkreślił Jacek Maciejewski z Zarządu Fundacji Rak’n’Roll.

Prezentację dotyczącą profilaktyki zdrowotnej zaprezentowała Marta Bednarek z Fundacji Rak’n’Roll. Uczestnicy mieli okazję do wymiany myśli na temat zdrowego stylu życia w luźnej atmosferze.

Bardziej swobodna forma spotkania sprzyja poruszaniu istotnych kwestii. Odpowiedzialność społeczna stanowi kluczowy element strategii naszej firmy na lata, a my, jako marka skierowana głównie do mężczyzn, pragniemy pokazać naszym klientom, ambasadorom, partnerom i pracownikom, jak dbać o zdrowie, zachęcać do badań profilaktycznych oraz jak wspierać swoich bliskich w trudnych chwilach. Chcemy przekonać mężczyzn, że troska o zdrowie nie wymaga wielu nakładów czasu, a pewność bycia zdrowym jest bezcenna – podsumował założyciel i Prezes Recman Sp. z o.o., Roman Tulwin.

Spotkanie prowadził Marek Furjan, ceniony komentator tenisowy w Polsce. Wśród gości pojawiły się znane postaci ze świata sportu, m.in. Łukasz Kubot, zwycięzca turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej, Dawid Celt – kapitan polskiej kadry tenisistek, Apoloniusz Tajner – doświadczony szkoleniowiec reprezentacji Polski w skokach narciarskich oraz Jakub Wawrzyniak – wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej. Pośród gości znaleźli się także Piotr Wachowiak – ekonomista i rektor Szkoły Głównej Handlowej, ambasador marki Michał Będźmirowski, szeroko znany jako Modny Tata, członkowie zespołu Poparzeni Kawą III czy reporter Mateusz Hładki.

Współpraca między firmą Recman a Fundacją Rak’n’Roll rozpoczęła się 7 kwietnia 2023 roku, w Światowy Dzień Zdrowia. Wspólna kampania Męska Sprawa, skoncentrowana na męskim zdrowiu, została zainaugurowana poprzez wykorzystanie wąsa jako symbolu męskości i siły. Charakterystyczny kształt wąsa został stworzony na podstawie litery R z logotypu Recman. W ramach tej współpracy, Recman wprowadził do swojej kolekcji produkty z wąsem, z przeznaczeniem 50% dochodu na wsparcie działań Fundacji Rak’n’Roll.