Hulajnoga stanowi doskonały środek transportu miejskiego. Z jej pomocą z łatwością unikamy korków, spędzamy czas na świeżym powietrzu i z odpowiednią prędkością docieramy w wybrane miejsce. Obecnie moda na ten rodzaj sprzętów zdaje się coraz bardziej rozwijać, dlatego też z hulajnogi korzystają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Oprócz swojego podstawowego zadania hulajnoga może być świetnym przyrządem do zabawy. Osoby szukające mocniejszych wrażeń wybierają hulajnogi wyczynowe do wykonywania niesamowitych sztuczek. Triki na hulajnodze pozwalają rozładować stres, podnieść poziom szczęścia, a także zbudować naszą pewność siebie. Od jakich akrobacji warto zacząć? Sprawdźmy! 

Triki na hulajnodze dla początkujących 

Zanim rozpoczniemy swoją przygodę w profesjonalnym Skate parku powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią ochronę. Do zapewnienia sobie bezpieczeństwa niezbędny będzie kask i ochraniacze. To właśnie te elementy pomogą nam zamortyzować upadek i nie dopuszczą do poważnych obrażeń. Kiedy już całe wyposażenie masz gotowe to zacznijmy naukę podstawowych trików. 

Pierwszą akrobacją, którą musisz opanować jest bunny hop. Jak sama nazwa wskazuje – trik ten opiera się na podskoku z hulajnogą. Jadąc po płaskiej powierzchni z obiema stopami umieszczonymi na hulajnodze wykonaj podskok i wzbij się w powietrze. Dobre opanowanie tego triku jest niezbędne do dalszych sztuczek, dlatego zwróć uwagę na detale i poświęć treningowi dużo czasu. 

Po bunny hop przychodzi czas na one- hander. Ten trik polega na puszczeniu jednej ręki w momencie, gdy znajdujemy się w powietrzu wraz z hulajnogą. Zazwyczaj w takich chwilach wykonuje się dowolny gest luźną ręką (na przykład pokazanie kciuka czy przybicie z innym „piątki). Alternatywnym trikiem dla one- handera jest no – footer, czyli oderwanie stóp od hulajnogi w powietrzu. Oba te triki wymagają sporo treningu, jednak ich opanowanie gwarantuje doskonałe rezultaty. 

Dla utrzymania odpowiedniego balansu możemy nauczyć się takich trików jak maunal i nose – manual, czyli jazdy na jednym kole – odpowiednio przednim lub tylnym. Ta technika wymaga już nieco wprawy i może kończyć się wieloma upadkami, jednak warto poświęcić jej trochę czasu. Taka jazda nie tylko budzi podziw i wygląda spektakularnie, ale też pozwala lepiej zapanować nam nad pojazdem. 

Triki na hulajnodze dostarczają mnóstwa zabawy i pozwalają nam na poznanie innych osób, które – tak, jak my – chcą rozwijać swoje sportowe umiejętności. Dla hulajnóg wyczynowych nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe więc w ten sposób może bawić się niemal każdy!