Eleganckie przyjęcie tuż tuż, a Ty nie wyobrażasz sobie wyjścia w krawacie? Żaden problem, z ratunkiem przychodzi Ci mucha! Ten drobny dodatek może stanowić perfekcyjnie zwieńczenie wszystkich eleganckich stylizacji. Ogromną zaletą muchy jest jej wszechstronność, a więc nie musisz się z nią żegnać na co dzień. Dobrze dopasowana mucha do garnituru powinna podkreślać Twoją urodę, a jednocześnie nie być zbyt krzykliwa. Muchy najlepiej prezentują się w garniturach utrzymanych w kolorze czarnym, szarym, a także granatowym. Zobacz na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze tego dodatku. 

Mucha do garnituru w zależności od wydarzenia 

Podczas ważnych wydarzeń, które koniecznie wymagają formalnego stroju, najlepiej prezentują się muchy w jednolitym kolorze. Wzorki mogą zostać negatywnie odebrane przez pozostałe osoby, a przy tym osłabią moc naszej stylizacji. Kolorystyka muchy do garnituru także nie jest bez znaczenia. Ponieważ chcesz zabłysnąć swoim nowym dodatkiem, zwróć uwagę, aby mógł on się nieco wyróżnić od reszty. Nie znaczy to jednak, że mucha ma być widoczna z daleka – zbyt przytłaczające kolory nie będą prezentować się zbyt dobrze, najlepszym wyborem będzie stonowany burgund, beż, brąz, czy też odcień ciemno niebieski.

Do dobrze dopasowanej muchy należy wybrać odpowiednią koszulę. Podczas tak ważnego wydarzenia jak ślub, czy też bankiet koniecznie powinniśmy postawić na białą lub błękitną koszule z łamanym kołnierzem. W ten sposób nadamy sobie nieco świeżego powietrzu i nie zaburzymy ustalonej harmonii. Podczas wyboru koszuli powinniśmy też zwrócić uwagę na krytą plisę, czyli fragment materiału całkowicie zakrywający guziki. W ten sposób utrzymamy klasyczne piękno. Innym rozwiązaniem dla plisy jest koszula wypełniona czarnymi guzikami jubilerskimi, to właśnie one mogą stanowić dodatkowy atut stylizacji. Do mniej formalnych wydarzeń możemy wybierać koszulę z prostym kołnierzem.

Mucha ma niekwestionowaną przewagę nad krawatem ze względu na wygodę zakładania. Na rynku bez problemu możemy dostać muchy, które cechują się fabrycznym zawiązaniem i perfekcyjnym ułożeniem. Założenie takiej muchy zazwyczaj odbywa się za pomocą regulowanej tasiemki, która bez trudu dopasuje się do naszego obwodu szyi. Krawaty zaś wymagają staranności i dopracowania węzła. Ponadto mucha nie jest narażona na podmuchy wiatru, które psują ułożenie krawatu i nie wymaga noszenia dodatkowych spinek. Wybierając muchę zawsze masz pewność, że Twoja stylizacja będzie dopracowana na najwyższym poziomie.