Szymon Majewski to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy a także prezenter radiowy i telewizyjny oraz satyryk. Jego nazwisko to już właściwie legenda a z pewnością marka osobista. Przez 6 lat na antenie telewizji TVN emitowany był program rozrywkowy Szymon Majewski Show. Pojawił się on w miejsce wcześniej prowadzonego również przez Szymona Mamy Cię. Scenariusz do programu powstawał w oparciu o aktualne wydarzenia polityczne, społeczne, kulturalne i towarzyskie. Sam Szymon Majewski często przebierał się, wcielał w różne postacie, parodiował. W każdym odcinku udział brała dwójka zaproszonych gości, z którymi prezenter dywagował na tematy z pierwszych stron gazet i aktualnych wiadomości a wszystko to w humorystycznym stylu. Jako przerywniki pojawiały się często krótkie skecze, epizody z ukrytej kamery a co tydzień Szymon przyznawał komuś nagrodę w niespotykanych, zabawnych kategoriach. Dzięki tej formie rozrywki szybko zaskarbił sobie serca widzów. Jego styl doceniony został wieloma nagrodami. W 2009 roku zdobył telekamerę w kategorii Osobowość w Rozrywce. Rok później z kolei wyróżniony został Złotą Telekamerą. To tylko niektóre przykłady, lista jest bowiem długa i imponująca.

Kariera poza własnym Show.

Przez wiele lat Szymon Majewski związany był z Radiem Zet. Początkowo w latach 1990- 2005 współtworzył audycję Grupa Szczepana. Jego autorskim programem radiowym był z kolei Sponton. Później miał kilka lat przerwy aby ostatecznie powrócić w 2014 roku z audycją Nie mam pytań. W 2012 roku pojawił się też w Radiu Eska, gdzie prowadził Szymorning.

Kariera telewiyjna.

Szymon Majewski przez wiele lat był związany z telewizją TVN. Właśnie na jej antenie był emitowany jego autorski program Szymon Majewski Show, który robił z jego nazwiska markę osobistą. Oprócz tego przez rok prowadził program rozrywkowy Mamy Cię! Poprowadził pierwsze 3 edycje tego opartego na kanadyjskim Surprise sur prise show. Polegał on na aranżowaniu dziwnych sytuacji i niezrozumiałych splotów wydarzeń a następnie umieszczaniu w nich znanych osobistości. Słynne ,,Mamy Cię” usłyszeli między innymi Ryszard Kalisz, Daniel Olbrychski, Agnieszka Chylińska, Doda czy Małgorzata Kożuchowska. Po zakończeniu swojego największego autorskiego Show Szymon Majewski postanowił stworzyć pewnego rodzaju kontynuację w postaci programu Szymon na żywo. W jego karierze pojawił się również HDw3D Telewision. Aktualnie Szymon Majewski odszedł z TVN, na żadnej innej stacji również nie ma już programów z jego udziałem a on swoją rozrywkową twórczość przeniósł na platformę YouTube, gdzie ma własny kanał.