Ubranie robocze powinno spełniać niezbędne funkcje umożliwiające swobodne i jednocześnie bezpieczne wykonywanie różnego typu prac. Bluza robocza ocieplana przydaje się do ochrony przed zimnem w związku z pracą wykonywaną na zewnątrz lub w innych niesprzyjających warunkach. Co daje takie ubranie? Przede wszystkim gwarantuje komfort termiczny. Chroni zatem przed ewentualnym nagłym zachorowaniem związanym np. z wyziębieniem organizmu z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe.

Funkcjonalne i komfortowe bluzy robocze

Jak wybrać bluzę roboczą odpowiednią do pełnionego zawodu oraz warunków realizowania zadań służbowych? Należy wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy, warunki atmosferyczne i poziom ochrony. . Warto wziąć pod uwagę również pojemne kieszenie, które umożliwiają przechowywanie przedmiotów. Zarówno bluzy ocieplane robocze, jak i lżejsze modele mogą posiadać również pętle do przechowywania i przenoszenia narzędzi oraz przegródki na długopisy, ołówki i inne drobne przedmioty.

Jak bluza robocza zapewnia ochronę?

Bluza robocza jest wykonana z kilku warstw, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wypełniania zadań służbowych. Jej zewnętrzna powłoka chroni przed wiatrem, deszczem oraz innymi niesprzyjającymi zjawiskami atmosferycznymi. Może zostać zaopatrzona w dokładnie dopasowany, ściągany kaptur, który pełni funkcję przeciwdeszczową. Suwaki mają zaś funkcję wiatroszczelną, zapewniając większą ochronę przed silnym wiatrem i pyłami. Bluzy dla pracowników są tworzone w taki sposób, aby były odporne na silne zabrudzenia i plamy, które mogą pojawić się w trakcie wykonywania pracy zawodowej. Jednocześnie zwiększają stopień bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań w nocy lub przy ograniczonej widoczności wskutek zaopatrzenia ich w elementy odblaskowe.

Bluza robocza ocieplana pełni istotną funkcję podczas pracy w chłodni bądź na zewnątrz w obliczu niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak intensywnie padający deszcz lub śnieg. Mankiety są elastyczne i funkcjonalne, gdyż posiadają ciepły otwór przeznaczony na kciuk, aby silniej związać materiał z ciałem i zwiększyć ochronę przed zimnem. Bluzy robocze są produkowane z dość miękkiego i elastycznego materiału, który dostosowuje się do ciała pracownika. Nie krępuje jednak jego ruchów, lecz ma na celu dostarczenie i utrzymanie odpowiedniej ilości ciepła.

Swobodne i nieskrępowane ruchy w roboczej bluzie

Wstawki elastyczne umieszczone na rękawach oraz bokach bluzy roboczej zapewniają swobodniejsze ruchy, nie ograniczając i nie utrudniając wykonywania zadań przez pracowników. Pomocne okazują się w tym przypadku ściągacze znajdujące się przy mankietach bluzy oraz przy jej dole Otwory wentylacyjne bluz umożliwiają z kolei swobodny przepływ powietrza przez materiał, a rzepy przy ściągaczach regulację ciasności w nadgarstku.

Styl roboczej bluzy ocieplanej też ma znaczenie

Bluzy ocieplane robocze są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, fasonach i rozmiarach. Mogą być wykonane z bawełny, wiskozy lub poliestru. Spora część bluz jest zaopatrzona w zapięcie na zamek błyskawiczny lub rzepy. Istnieją również tak zwane modele bluz wkładanych, które zapewniają dostosowanie materiału między innymi za pomocą ściągaczy. Miękki splot bawełny ochrania pracowników przed wilgocią i dostarcza odpowiednią ilość ciepła. Wzmocnienie bluzy roboczej ocieplanej na szwach zwiększa zaś jej wytrzymałość oraz zapewnia odporność przed licznymi niesprzyjającymi czynnikami – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Bluzy robocze stają się niezbędną częścią garderoby osób profesjonalnie wykonujących czynności służbowe. Możliwość umieszczenia logo firmy i informacji o pełnionym stanowisku służą personalizacji odzieży.