Audiobooki i ebooki to w Polsce stosunkowa nowość. Z roku na rok zwolenników książek w formacie innymi niż wydanie papierowe znacząco jednak przybywa. W związku z tym zwiększa się liczba darmowych aplikacji do słuchania audiobooków na telefonie i czytania ebooków na różnego rodzaju czytnikach. Jeśli chcesz dowiedzieć się na jaką apkę w Google Play warto zwrócić uwagę, zapraszamy do lektury.

Najlepsze aplikacje do słuchania audiobooków na telefonie i innych urządzeniach – dowiedz się więcej

Niepodważalną przewagą książek w wydaniu cyfrowym nad książkami papierowymi jest to, że w dowolnej chwili możesz słuchać audiobooka na telefonie, tablecie lub innym urządzeniu umożliwiającym odtwarzanie plików mp3. Nie potrzebujesz do tego ani dobrego światła, ani poświęcenia pełni uwagi. Audiobooków można słuchać offline i online, na dowolnym urządzeniu, w dowolnym momencie. Aby jednak w ogóle można było skorzystać z aplikacji, która to umożliwia, należy najpierw zdecydować się na to, którą wybrać. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące jednego z najlepiej rozwiniętych serwisów oferujących audiobooki na telefon i nie tylko.

Audioteka – słuchowiska, audiobooki i podcasty do słuchania i pobierania

Wśród aplikacji w Google Play Audioteka zajmuje bardzo wysokie miejsce pod względem ocen użytkowników. Jest wygodna i prosta w obsłudze. Można bowiem zdecydować się na jeden z abonamentów i korzystać z ponad 17 tysięcy pozycji do wyboru albo nie wykupywać abonamentu i kupować konkretne tytuły książek w formacie audio. Ogromnym plusem tej aplikacji jest to, że po pobraniu audiobooka na telefon, można odsłuchiwać go w trybie offline. Jeśli rozważasz pobranie aplikacji Audioteka Klub, skorzystaj z okresu próbnego. Przez 14 dni będziesz mieć możliwość testowania go zupełnie za darmo.

Abonament, subskrypcja czy pojedynczy zakup – jak słuchać audiobooków na telefonie

Jak wspomnieliśmy wyżej, z szeroko rozbudowanej biblioteki serwisu Audioteka, można korzystać na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest wykupienie abonamentu. Drugim, subskrypcja. Trzecim natomiast wykupienie konkretnego tytułu bez subskrybowania strony i bez podpisania umowy abonamentowej. Którą opcję najlepiej wybrać? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Dlaczego? Ponieważ jest to zależne od tego, ile godzin miesięcznie poświęcasz na odtwarzanie książek w formacie audio. Jeśli wystarczy Ci jeden tytuł miesięcznie, warto rozważyć ustawienie subskrypcji w serwisie Audioteka. W cenie 24,90 zł otrzymujesz możliwość wybrania jednego tytułu z audiobooków dostępnych w bibliotece tej platformy. Możesz wybierać spośród prawie 25 tysięcy audiobooków i podcastów. Jeżeli jednak możesz słuchać i czytać więcej niż jeden tytuł w ciągu miesiąca, rozważ wybór jednego z programów abonamentowych. W takim przypadku będziesz mieć możliwość wyboru tylu pozycji, ilu chcesz z ograniczeniem czasowym lub bez, w zależności od abonamentu.

Abonament – dwa progi abonamentowe do wyboru i tysiące darmowych audiobooków

Jeżeli chcesz mieć możliwość odtwarzania książek audio w dowolnym miejscu i zależy Ci na dostępie do całego katalogu audiobooków, wybierz jeden z planów abonamentowych Audioteki. Pierwszy z nich, minimalny, wiąże się z kosztem 19,90 zł miesięcznie. Uiszczając tę kwotę raz w miesiącu, masz dostęp bezpłatny do ponad 17 000 książek w ramach abonamentu. Nie możesz jednak przekroczyć 10 godzin słuchania miesięcznie. Poza tym dostajesz też możliwość wykupienia pojedynczych tytułów w promocyjnej cenie. Katalog tytułów obejmuje ponad 20 000 pozycji do wyboru. Jeśli zdecydujesz się jednak na abonament optymalny, zyskasz jeszcze więcej możliwości. Koszt takiej usługi wynosi 29,90 zł. W tej kwocie nie musisz ograniczać się czasowo, ponieważ abonament ten obejmuje nielimitowaną liczbę godzin użytkowania biblioteki Audioteki. Możesz skorzystać z 17 tysięcy pozycji do słuchania za darmo oraz z 20 tysięcy tytułów do wykupienia po atrakcyjnej cenie tylko dla klubowiczów. Oba programy abonamentowe w ramach jednej opłaty miesięcznej, uwzględniają prowadzenie konta rodzinnego. Można więc korzystać z kilku urządzeń w ramach jednego konta. Jeśli chcesz zapoznać się z tym, jak wygląda obsługa aplikacji mobilnej w wersji wyższego abonamentu, skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego. 14 dni za darmo, bez żadnych haczyków. W

Android i iOS – czy Audioteka Klub działa na obu systemach operacyjnych

Szukasz możliwości słuchania audiobooków na telefonie z systemem Android i zastanawiasz się czy Audioteka jest aplikacją, która będzie działała na Twoim urządzeniu? A może jesteś posiadaczem/posiadaczką telefonu z systemem iOS i martwisz się, czy Audioteka Klub obsługuje ten system? Bez względu na to jak brzmi Twoja odpowiedź, możesz przestać się martwić. Abonament w Klubie Audioteki możesz wykupić zarówno działając w oparciu o Android jak i iOS.