Motocykl Ducati Diavel jest z całą pewnością znany wszystkim pasjonatom szybkiej jazdy i niebanalnych przeżyć. Starsza wersja tej maszyny przyciągnęła do siebie szerokie grono fanów, dlatego też jego nowa generacja opiera się na estetyce, która już na pierwszy rzut oka robi piorunujące wrażenie. Masa przeniesiona do przodu sprawia, że pojazd prezentuje się agresywnie, a opływowy tył i tylna opona o szerokości aż 240 mm nadaje całości charakterystycznego pazura, a także gwarantuje świetną przyczepność. Diavel 1260 S możemy kupić za niewiele ponad 100 tysięcy złotych. Zobaczmy, co dokładnie otrzymamy za tę cenę! 

Niezwykły charakter Ducati Diavel 

Wyobraźmy sobie idealny motocykl, w którym wszystko jest takie, jak trzeba. Nowy Diavel 1260 S gwarantuje niezwykły kształt i charakterne, mocne linie, które możemy połączyć z różnymi typami malowania:  

  • Sandsone Grey – wzbogacone czarną ramą i dopasowanymi kołami; 
  • Thrilling Black & Dark Stealth – charakteryzujące się czerwoną ramą i wyrazistymi, czarnymi obręczami; 
  • Ducati Red – wykonane w połączeniu z białymi grafikami, czerwoną ramą, a także charakterystycznymi, czarnymi felgami. 

Dla zapewnienia lepszego komfortu i w trosce o dopasowanie motocykla do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy Ducati Diavel posiada smuklejsze pokrywy zbiornika, wykonane z blachy. Również bez echa nie może obejść się sposób wykończenia siedziska, nietuzinkowy wzór dopełnia drapieżny charakter i gwarantuje największą wygodę podczas każdej podróży. 

Dbając o tradycję, twórcy nowego Diavela dodali do niego dwa wloty powietrza o dużych rozmiarach, stworzone ze szczotkowanego aluminium. Tył motocykla wieńczy niewielki ogon, który posiada wbudowany wysuwany uchwyt dla pasażera, a także nietuzinkowy zestaw świateł, zapewniający całemu pojazdowi sportowo- agresywny wygląd. 

Przód motocykla już na pierwszy rzut oka przedstawia swój niezwykły charakter. Mocny reflektor w kształcie podkowy zapewnia doskonałą widoczność przy każdej pogodzie i daje poczucie bezpieczeństwa na drodze. Boczne kierunkowskazy, umieszczone po bokach osłony chłodnicy stanowią doskonałą „kropkę nad i” w całym projekcie a przy tym zapewniają sprawniejsze poruszanie się w ruchu ulicznym. 

Przyglądając się dokładnie całej konstrukcji motocykla bez trudu dostrzeżemy, że żaden element nie jest tutaj dziełem przypadku. Nawet najdrobniejsze detale zostały dokładnie zaprojektowane, aby nowy kierowca mógł cieszyć się doskonałym komfortem jazdy i niebanalnym wyglądem, pełnym charakterności, mocy i pasji.