Chcąc podkreślić zeszłoroczny sukces – zajęcie pierwszego miejsca – i jeszcze bardziej zademonstrować obietnicę Built Wild, Ford wysyła pełną gamę SUV-ów marki Bronco, aby konkurowały w Rebelle Rally 2021 – wyłącznie kobiecej imprezie terenowej, która rzuca wyzwanie uczestniczkom i zachęca do ujarzmienia surowych pustynnych terenów Nevady i Kalifornii. W październikowym wydarzeniu trzy dwuosobowe drużyny będą rywalizować w dwudrzwiowym Bronco, czterodrzwiowym Bronco i Bronco Sport.

  • Rodzinna rywalizacja: dwudrzwiowe Bronco, czterodrzwiowe Bronco i Bronco Sport gotowe do zaprezentowania swoich terenowych możliwości na Rebelle Rally 2021 – pierwszym terenowym rajdzie nawigacyjnym kobiet w Stanach Zjednoczonych.
  • Profesjonalne zawodniczki Shelby Hall i Penny Dale będą rywalizować w tym roku w klasie 4×4 w dwudrzwiowym SUV-ie Bronco 2021; zaś Melissa Fischer i Cora Jokinen pojadą Bronco Sport 2021 w klasie X-cross.
  • Wszystkie trzy auta zostaną pomalowane w barwy inspirowane pojazdem Bronco 4600, który będzie startował w serii rajdów terenowych klasy ULTRA4

W zeszłym roku Shelby Hall i Penny Dale, startując Bronco Sport, wygrały klasę X-cross w Rebelle Rally, wyczerpujących zawodach, które obejmują 1 200 mil trudnych tras i stawiają przed pojazdami oraz kierowcami najtrudniejsze wyzwania. Hall i Dale będą rywalizować w tym roku dwudrzwiowym Bronco w klasie 4×4, podczas gdy Melissa Fischer i Cora Jokinen zasiądą za kierownicą Bronco Sport, aby rywalizować w klasie X-cross. Startujące po raz pierwszy w tym rajdzie – Kathryn Reinhardt i Victoria Bundrant – będą rywalizować w klasie 4×4 w czterodrzwiowym Bronco.

– Chciałybyśmy stanąć całą rodziną Bronco i Bronco Sport na podium – powiedziała Jovina Young, kierownik marketingu Bronco Sport. – To, co naprawdę podoba mi się w wysyłaniu całej gamy Bronco, to to, że udział w Rebelle Rally pozwala na odkrywanie różnych aspektów jazdy w terenie i nie polega jedynie na szybkim przejechaniu trasy. To szansa na pokazanie, jak doskonale Bronco radzi sobie w off-roadzie – dodała.

Oprócz zaprezentowania możliwości terenowych pojazdów, Rebelle Rally został zaprojektowany, aby rzucić wyzwanie umiejętnościom nawigacyjnym uczestników. Impreza rozpocznie się 8 października w pobliżu zapory Hoovera, obejmuje trudny teren w Nevadzie i Kalifornii, a zakończy w Imperial Sand Dunes w Kalifornii 16 października. Uczestniczki spędzą noce w wyznaczonych po drodze obozach bazowych.

Czterodrzwiowe Bronco i Bronco Sport to odmiana Badlands, a dwudrzwiowe Bronco to wersja Wildtrak. Wszystkie trzy zostały pomalowane w barwy inspirowane pojazdem wyścigowym Bronco 4600, który w tym roku będzie startował w serii terenowych rajdów ULTRA4. Aby dostosować się do zasad zawodów, zespoły muszą wyłączyć wszelkie elektroniczne urządzenia nawigacyjne.

– Przeszkodą nr 1 w Rebelle Rally jest nawigacja, ale zdecydowanie także ukształtowanie terenu stanowi wyzwanie dla pojazdów i rywalizujących kobiecych załóg – powiedziała Young, która startowała w zeszłym roku jako nowicjuszka w Bronco Sport. – To wspaniałe wydarzenie i świetna okazja, aby pokazać, do czego zdolne są Fordy Bronco i te niesamowite kobiety, jeżdżące w najtrudniejszych warunkach – dodała.