Świadomość społeczna dotycząca zdrowego trybu życia cały czas rośnie. Regularna aktywność fizyczna staje się nawykiem. Dużą wagę przykładamy również do tego, co znajduje się na naszym talerzu. Bywa jednak, że entuzjazm szybko mija i wracamy do starych przyzwyczajeń. Wyjaśniamy zatem, czy warto skorzystać z pomocy trenera personalnego. 

Ile kosztuje trener personalny w Warszawie?

Nie bez powodu zaczynamy od kwestii finansowych. Jest to bowiem czynnik, który często powstrzymuje nas przed podjęciem decyzji. Wydaje się, że usługi trenera personalnego, dietetyka czy karnet na siłownię lub basen to po prostu za duży wydatek. Czy tak jest w istocie? 

Jako punkt odniesienia warto wybrać Warszawę, gdzie znajdziemy trenerów, świadczących swoje usługi. Ile kosztuje trener personalny warsaw-trainer.pl? Nie będziemy owijać w bawełnę; przedstawiamy realne koszty. 

  • Konsultacja trenerska (trwająca około 30 minut) to koszt tylko 29 złotych. 
  • Jednorazowy trening personalny, trwający 60 minut – 160 złotych.

Ponadto dostępne są pakiety treningów (3 lub 10 treningów). Koszt jednego treningu wynosi wówczas tylko 130 złotych. Dodatkowo możesz zdecydować się na opiekę dietetyka, za co zapłacisz 200 złotych miesięcznie. 

Czy warto korzystać z usług trenera personalnego?

Ćwiczenia z trenerem personalnym niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim podczas zajęć z trenerem personalnym cała uwaga skupia się na Tobie. Jeśli ćwiczysz w grupie – zwyczajnie nie jest to możliwe. Nie oznacza to oczywiście, że treningi grupowe nie są wartościowe. Czasami lepiej wybrać jednak indywidualne treningi, aby trener mógł się skupić w pełni na twoich potrzebach. 

Podczas konsultacji trenerskiej specjalista przeprowadzi wywiad, dotyczący Twojego stanu zdrowia, kondycji, ewentualnych problemów. Dokona pomiarów i sprawdzi, czy masz jakieś ograniczenia ruchowe. Zapyta także o Twoje oczekiwania i cele, jakie Ci przyświecają. Dzięki temu będzie mógł opracować plan treningowy, który będzie idealnie dopasowany do Ciebie i potrzeb Twojego ciała. Nie musisz się obawiać, że będzie zbyt ciężko. Trener dopasowuje ćwiczenia do możliwości podopiecznego. Z biegiem czasu można oczywiście podnieść poziom zaawansowania i trudności, ale wszystko odbywa się stopniowo i pod okiem trenera. Specjalista monitoruje postępy i podejmuje decyzje o wdrożeniu nowych ćwiczeń. 

Trener pokaże Ci, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i na bieżąco koryguje nieprawidłowości. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu unikniesz kontuzji.   

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

Po pierwsze – trener personalny powinien mieć wiedzę i odpowiednie kwalifikacje. Z pewnością warto to sprawdzić, zanim podejmiesz współpracę z wybranym specjalistą. Jeżeli zależy Ci na wyeliminowaniu jakiegoś konkretnego problemu (na przykład chcesz wrócić do formy po ciężkim porodzie, bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy czy przygotować się do maratonu) – szukaj trenera, który specjalizuje się w konkretnych dziedzinach. 

Sprawdź również opinie o danym trenerze. Wiele osób zamieszcza takie opinie na forach internetowych lub w mediach społecznościowych. Warto również popytać znajomych, kogo polecają. 

Ponadto zwróć uwagę, czy trener ma na swoim koncie jakieś sukcesy – na przykład, czy może pochwalić się metamorfozami dotychczasowych klientów. Warto także dowiedzieć się, czy trener współpracuje z dietetykiem. Pamiętaj, że sama aktywność to nie wszystko. Odpowiednio rozplanowana dieta ma równie duże znaczenie dla twojego zdrowia i samopoczucia. Dobry trener zajmuje się planem treningowym i doskonale wie, że kwestie diety należy powierzyć wykwalifikowanemu specjaliście. Świetnie, jeśli trener umożliwi Ci skorzystanie z takiej holistycznej opieki.