Alfa Romeo 8C znana jest nam już od 2007 roku, kiedy to właśnie włoska firma rozpoczęła jego produkcję. Ówczesny model samochodu potrzebował zaledwie 4 sekundy aby rozwinąć swoją prędkość do 100 km/ h, a jego prędkość maksymalna wynosiła 293 km/ h. Nowy model Alfy Romeo utrzymamy jest w starym, dobrym stylu, jednak już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec ciekawe zmiany, dzięki któremu ten cud motoryzacji prezentuje się nienagannie. Zobaczmy co skrywa się w najnowszym modelu i czego możemy się spodziewać! 

Nowa Alfa Romeo 8C 

W 2021 roku ruszyła sprzedaż nowej i zdecydowanie ulepszonej Alfy Romeo. Wcześniejsza wersja samochodu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród największych fanów motoryzacji. Nic więc dziwnego, że włoska firma postanowiła pielęgnować tradycję i odnowić doskonałe auto dla wymagających. Obecny, sportowy, model ma być wyposażony w hybrydowy, środkowy silnik, a nie jak w przypadku tradycyjnych alf, w których silnik wraz z układem znajduje się w przedniej części pojazdu. 

Styl nowego samochodu nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Drapieżny przód zapewnia nam doskonałą prezencję, a także stanowczo wyróżnia się na drodze. Doskonale dopracowane lampy gwarantują nam świetną widoczność, a ponadto rewelacyjnie komponują się z opływowym kształtem całego pojazdu. Sportowy wygląd, połączony z dopracowanym kolorem umożliwia czerpanie maksymalnej radości z jazdy, a także nietuzinkowego komfortu. Alfa Romeo 8C ma być wyposażona w 2.9 litrowy silnik, połączony z elektrycznym układem napędowym, dzięki czemu samochód ma być zrywny, szybki, a także ekonomiczny dla nowego właściciela. 

Nowy silnik powstał dzięki współpracy włoskiej firmy z Ferrari. Według danych może on posiadać niepełne 600 KM, a także mnóstwo ciekawych modyfikacji, które przyczynią się do lepszej przyczepności, sprawnego hamowania, a także zachowania największego poziomu bezpieczeństwa. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, pochodzącymi prosto od producentów nowej Alfy Romeo 8C możemy śmiało twierdzić, że ten pojazd będzie dążył do przełamania bariery prędkości i osiągnie 100km/ h w zaledwie 3 sekundy. To doskonały rezultat wielu pracy, doświadczenia, a także wiedzy, na który bez wątpienia czekają wszyscy. 

Nowa Alfa Romeo 8C nie zapomina także o wyglądzie wewnętrznym. W środku tego doskonałego samochodu znajdziemy wszelkie udogodnienia, dzięki którym każda minuta jazdy będzie czystą przyjemnością. Dopasowane fotele, świetnie umiejscowiona skrzynia biegów, a także nowoczesna kierownica zapewniają maksimum przyjemności. Nowi właściciele tego cudu techniki z całą pewnością zachwycą się nim już od pierwszych chwil.