Broda to marzenie wielu mężczyzn, którzy pragną skutecznej odmiany wizerunku. Już na etapie jej planowania pojawia się wiele pytań, na które warto poznać odpowiedź. Do najczęściej zadawanych należą te, dotyczące samego zapuszczania brody. Czy to na pewno odpowiedni dodatek, czy może lepiej wygląda sam delikatny zarost? A co z wąsem – czy warto go zapuszczać, czy może estetycznie byłoby się go pozbyć? Dzięki takiemu dodatkowi stylizacyjnemu możemy wypracować swój indywidualny styl, pełen klasy i elegancji. Jakie rodzaje bród cieszą się największą popularnością i komu pasują? 

Brody męskie uzależnione od rodzaju twarzy 

Odpowiednie odpasowanie brody męskiej jest uzależnione od kształtu twarzy. Określenie prawidłowych proporcji umożliwi nam wybór odpowiedniej stylizacji, która na co dzień będzie prezentowała się nienagannie. Jeśli jesteś posiadaczem okrągłej twarzy to koniecznie musisz pamiętać o goleniu się pod kątem. Dzięki temu wydłużysz kości policzkowe i sprawisz, że Twój wizerunek zmieni się o 180 stopni. Dla takiego kształtu przewidziane są takie zarosty, jak a la Van Dyke – charakteryzujący się kozią bródką, precyzyjnie oddzieloną od wąsów, Balbo – pozbawiony bokobrodów elegancki zarost z opadającym wąsem, zarost na twardziela – wyróżniający się krótką brodą z niewielkimi wąsami i przyciętymi bokami, a także broda w stylu kotwicy – stylizowana do szpica i dokładnie oddzielona od wąsów. 

Właściciele owalnych twarzy mają prawdziwe szczęście, bowiem to właśnie do nich pasuje niemal każdy rodzaj brody i zarostu. Jeśli i Twoja twarz ma taki kształt to bez obaw możesz nosić kilkudniowy zarost, wąsy w kształcie podkowy, połączone z niewielkim zarostem, a także klasyczne wąsy. Osoby o prostokątnym kształcie twarzy muszą zwrócić uwagę na sposób przycinania zbyt długiej brody. Ważne jest aby zachować krótko ścięty dół, który estetycznie łączy się z nieco dłuższymi bokami. Taka stylizacja pozwoli na wykreowanie mocnych linii twarzy i sprawi, że nasz nowy wizerunek będzie prezentował się niezwykle męsko. 

Innymi propozycjami dla prostokątnych linii twarzy mogą być tradycyjne bokobrody, łączące się z wąsem. Dzięki nim nasza twarz nabierze nieco łagodniejszego charakteru i zawsze będzie się estetycznie prezentować. Broda połączona z wąsami to także dobry pomysł dla wymagającej. Wąsy w kształcie odwróconej podkowy dodadzą klasy i zadbają o poczucie komfortu, a boki rozszerzające się w dolnych partiach twarzy podkreślą naszą niezależność. 

Osoby ceniące minimalizm powinny zdecydować się na subtelny pasek, przebiegający wzdłuż brody lub na zarost a la raper, czyli cienki pasek zarostu, znajdujący się wzdłuż szczęki. Moda na brody męskie zdaje się rosnąć w siłę z każdym rokiem. Dzięki takim dodatkom czujemy się nie tylko komfortowo, ale także atrakcyjnie. Jeśli o do Ciebie przemawia zapuszczenie długiego zarostu to nic nie stroi na przeszkodzie, abyś już za około 10 tygodni mógł cieszyć się swoją własną, doskonałą brodą.