Decyzja o rozwodzie nie należy do najłatwiejszych. Formalne rozstanie ze współmałżonkiem zawsze jest przykrym i często traumatycznym przeżyciem. Nawet jeśli uzgodniliśmy z drugą stroną, że rozstanie odbędzie się ugodowo, pewne wydarzenia mogą jednak skomplikować sprawę rozwodową.

Dzieje się tak najczęściej w trakcie walki o opiekę nad dziećmi, podział majątku czy w zakresie alimentów.  Zaoszczędzić stresu może wybór dobrego adwokata lub radcy prawnego, który zadba o nasze sprawy podczas postępowania.

Czy w sprawie rozwodowej konieczny jest prawnik?

Zgodnie z polskim prawem do sprawy o rozwód nie jest wymagana pomoc profesjonalnego pełnomocnika, czyli adwokata lub radcy prawnego. Możemy zatem samodzielnie reprezentować swoje interesy podczas rozwodu.

Z tych względów wiele osób, zanim podejmie decyzję o skorzystaniu z pomocy profesjonalisty, próbuje na własną rękę przeprowadzić rozwód. Wydaje się oczywiste, że skoro uzgodniliśmy z małżonkiem warunki rozstania, nie będzie potrzebna pomoc adwokata czy radcy prawnego. Nic bardziej mylnego. Rozwód z adwokatem czy radcą prawnym może przynieść wiele korzyści. Dla wielu z nas niuanse prawa cywilnego, a konkretnie prawa rodzinnego regulującego zasady postępowania w tego rodzaju sprawach są obce.

Tylko profesjonalny pełnomocnik wie, jak zadbać o sprawy klienta, aby uzyskać wyrok rozwodowy szybko i bez zbędnych komplikacji. Samodzielnie składając pozew rozwodowy i reprezentując w sądzie, nie jesteśmy przygotowani na niekorzystny rozwój sytuacji na sali rozpraw.

Rozwód bez adwokata jest więc sporym ryzykiem, jeśli zależy nam na korzystnym rozstrzygnięciu sprawy.

W czym może pomóc prawnik rozwodowy?

Decydując się na pomoc adwokata lub radcy prawnego specjalizującego się w rozwodach możemy mieć pewność, że pełnomocnik zadba o każdy szczegół naszej sprawy. Nie tylko przygotuje pozew rozwodowy, w razie konieczności złoży także wniosek o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych czy odpowiedź na pozew w przypadku, gdy to my jesteśmy stroną pozwaną.

Dodatkowo zapewni nam merytoryczne wsparcie i pomoc prawną na każdym etapie postępowania. Adwokat rozwodowy lub radca prawny to profesjonaliści, którzy nie tylko mają odpowiednie przygotowane zawodowe, ale także doświadczenie w prowadzeniu spraw o rozwód.  Dobry prawnik w ramach reprezentacji przed sądem może pomóc także w zasądzeniu na naszą rzecz alimentów od byłego małżonka, na rzecz dzieci oraz wypracować kompromis w zakresie kontaktów z dziećmi.

Powierzenie zawodowemu prawnikowi procesowemu sprawy rozwodowej z pewnością zaoszczędzi nam niepotrzebnych emocji i stresu, które zawsze towarzyszą tego typu sprawom. 

Gdzie znaleźć dobrego prawnika od rozwodów?

Z uwagi na specyfikę spraw o rozwód warto mieć dobrego prawnika, który zadba o nasze interesy podczas rozwodu. Mimo iż przepisy nie zakładają obligatoryjności profesjonalnej reprezentacji przed sądem w sprawach rodzinnych, do rozwodu potrzebny jest adwokat lub radca prawny, który pomoże nam przejść przez jeden z najtrudniejszych etapów w życiu.

Szukając odpowiedniego prawnika, który nie tylko złoży w naszym imieniu pozew o rozwód, ale także będzie nas reprezentował podczas procesu, warto postawić na skutecznego specjalistę, który zapewni nam wsparcie na każdym etapie sprawy.

Godny zaufania radca prawny od rozwodów z Warszawy nie tylko zapewni nam profesjonalną pomoc prawną, ale także wesprze nas w trudnych procesowo sytuacjach. Dzięki niemu postępowanie rozwodowe może odbyć się bez niepotrzebnych komplikacji i zakończyć zgodnie z naszymi oczekiwaniami.