Liczba modeli zegarków sportowych jest ogromna – i ciągle powstają nowe. W praktyce jednak nie każdy sprawdza się w boju. Który więc wybrać, jeśli Twoje oczekiwania są spore i uprawiasz różne dyscypliny? Jednym z ciekawszych wyborów będzie Garmin Fenix 6 Sapphire Titanium.

Dlaczego Garmin?

Zegarki sportowe Garmina są znane ze swojej jakości. Cenią je biegacze, cykliści, pływacy, ale tez fani treningów funkcjonalnych, narciarze, snowboardziści, a nawet wspinacze. A lista dyscyplin, w których zegarki tej marki są wykorzystywane jest znacznie dłuższa.

Oczywiście nie każdy model sprawdza się wszędzie. Są więc zarówno warianty ograniczające się do podstawowych funkcjonalności, ale bywają i takie, których zakres możliwości sprawia, ze można je z powodzeniem nazywać zegarkami multisportowymi. Dobrym tego przykładem jest Garmin Fenix 6 Sapphire Titanium.

Garmin Fenix 6 Sapphire Titanium – wachlarz możliwości

Wiele zegarków sportowych jest dostosowana do typowych aktywności w terenie lub na siłowni. Nie wszystkie jednak są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi na tyle, by mogły służyć także w trakcie deszczu, a nawet ulewy. Podobnie choć część można wykorzystywać w trakcie pływania, to nie wszystkie nadają się także do nurkowania. Garmin Fenix 6 Sapphire Titanium nie ma z tym problemów!

Co warte uwagi, zegarek ten nadaje się nie tylko w trakcie krótkich aktywności. Bateria, która w trybie GPS utrzymuje zegarek aktywnym przez 18 godzin będzie czymś przydatnym w trakcie długich górskich marszrut, ale też na okoliczność ultramaratonów. A jak wgląda czas działania w trybie zegarka? Też całkiem nieźle – do tygodnia w warunkach „zwykłych” lub nawet do trzech, jeśli włączymy opcję oszczędzania energii.

Długi czas pracy to jednak nie wszystko, co Garmin Fenix 6 Sapphire Titanium ma do zaoferowania. Warto wspomnieć o licznych funkcjach, jakie zostały uwzględnione przez twórców tego sprzętu. Pomiar stref tempa, czy monitor snu to raczej standard, jednak urządzenie może również pomagać w mierzeniu aklimatyzacji do temperatury i wysokości. Posiada też kompas, żyroskop, termometr i wysokościometr. Całości dopełniają zaawansowane programy treningowe, dzięki którym łatwiej można mierzyć swoją efektywność.