Pięćdziesiąte urodziny mężczyzny są pewną magiczną granicą, którą należy świętować z klasą! To przecież pół wieku życia, doświadczeń, pracy, rodziny i podróży, które wspominać się będzie przez długie lata. Tym bardziej, wybierając się na urodziny do mężczyzny, który kończy właśnie pięćdziesiątkę, warto dobrze się do tego przygotować i wybrać dla niego odpowiedni, elegancki prezent. Niech ten dzień będzie przez niego naprawdę dobrze zapamiętany!

5 pomysłów na elegancki prezent na 50 urodziny dla mężczyzny

Wśród setek propozycji, jakie na okrągłe rocznice urodzin mają dziś dla nas sklepy internetowe i stacjonarne, warto zwrócić szczególną uwagę na te z półki „eleganckie”. Pięćdziesiątka to już niekoniecznie czas na upominki z cyklu śmieszne i zabawne, pocieszne głupotki, czy skarpety zawsze ciepłe i praktyczne. Na tą szczególną okazję dobrze jest się nieco bardziej wysilić i znaleźć coś, co naprawdę wzbudzi uśmiech i zachwyt jubilata.

  1. Stylowy zegarek – to pierwsza propozycja, która pod warunkiem jej dobrego wybrania, zrobi wrażenie. Na rynku męskich zegarków można dziś znaleźć prawdziwe cuda! Od zegarków klasycznych, na skórzanym pasku i nowoczesnym cyferblatem, przez zegarki sportowe dla mężczyzn aktywnych (nadziane czujnikami do mierzenia różnych parametrów) po ekskluzywne zegarki oparte na najbardziej nowoczesnych technologiach. Nie bez powodu mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien mieć choć jeden zegarek z wyższej półki, więc zdecydowanie jest to dobry pomysł na elegancki prezent na 50 urodziny dla mężczyzny.
  2. Karafka do whisky ze specjalnym grawerem urodzinowym. To opcja prezentu dla mężczyzny, który lubuje się w tym trunku, ale równie dobrze można ją zastąpić karafką na wino lub wodę – wykonaną tak, by każde spojrzenie na nią budziło dobre wrażenia. Tu inspirujące mogą być też kryształowe karafki – bezcenne.
  3. Skórzany, stylowy portfel – zawsze się sprawdzi, o ile dobierzemy go ze smakiem.
  4. Spinki do mankietów – tylko pod warunkiem, że jubilat uwielbia garnitury, koszule i marynarki i chętnie w nich chodzi na co dzień. Luksusowe, grawerowane spinki do mankietów mogą być w tym momencie upominkiem idealnym. Modne: chromowane, polerowane na wysoki połysk, brandowane znakiem kultowym firm tej branży.
  5. Prezent dopasowany do zainteresowań np. dla wielbiciela grillowania – zestaw narzędzi i akcesoriów wyższej półki, dla podróżnika – niepowtarzalny globus z elektronicznymi bajerami lub nowoczesna mapa podróży do zawieszenia na ścianie, dla artysty – coś, co pozwoli mu wyeksponować jego dzieła i będzie zarazem dowodem uznania dla tego, co tworzy.

Główna zasada wyboru: efekt, który przykuje uwagę i wywoła uśmiech!