Malik Montana to raper, którego każdy utwór staje się hitem. Artysta podkreśla w wywiadach, że to on wykreował w polskim rapie nowy styl i całkowicie odmienne podejście. Mężczyzna jest również szefem wytwórni muzycznej, a także właścicielem freak-fightowej federacji High League. Ile ma lat i skąd pochodzi Malik Montana? Czy ma żonę i dzieci? Jeśli jesteście ciekawi informacji z życia prywatnego oraz zawodowego artysty, czytajcie dalej.

Kim jest Malik Montana? [wiek, pochodzenie, kariera, MMA]

Malik Montana, a właściwie Mosa Ghawsi to polsko-niemiecki raper. Artysta urodził się 11 marca 1989 roku w Hamburgu. Jego ojciec pochodzi z Afganistanu, a matka ma polsko-greckie korzenie. Jest praktykującym muzułmaninem i włada trzema językami: polskim angielskim i niemieckim.

Dzieciństwo spędził w Niemczech, a do Polski przyjechał w wieku 15 lat. Wraz z bratem zamieszkał na warszawskich Bielanach w dzielnicy Wrzeciono. Pseudonim Malik Montana zrodził się w 2008 roku i prawdopodobnie pochodzi od bohatera filmu „Człowiek z blizną”, czyli – Tony’ego Montany.

Pierwsze muzyczne kroki stawiał wraz z niemieckim raperem Sentino, z którym tworzył anglojęzyczny hip-hop. W polskim rapie zadebiutował w 2015 roku klipem NaNaNa. Po konflikcie z Sentino, który wrócił do Niemiec, Montana przejął prawa do marki Get Money Live Li.

Montana w swoich piosenkach porusza kontrowersyjne tematy, takie jak gangsterka, przemoc oraz ulica. W udzielonych wywiadach mówił, że w ten sposób opisuje rzeczywistość. Od innych polskich raperów odróżnia go to, że nagrywa muzykę na uniwersalnych trapowych bitach.

W 2021 roku Malik Montana utworzył freak-fightową federację High League, która zajmuje się organizacją walk MMA.

Malik Montana — żona, dzieci

Malik Montana ma żonę i dwójkę dzieci — syna Ilyasema oraz córkę Elianę. Na co dzień rodzina mieszka w Warszawie. Na Instagramie artysty można znaleźć wiele zdjęć wnętrza jego apartamentu, a sam Malik opisuje swoje mieszkanie jako nowoczesne o niezwykle wysokim standardzie.

Malik Montana — zarobki

Jeśli zastanawiacie się, ile zarabia Malik Montana, to zapoznajcie się z wypowiedzią artysty, którą znajdziecie poniżej.

Nie mam nieruchomości czy lokat, które zarabiają na mnie i moich bliskich. Gdybym miał dużo pieniędzy, to bym nie jarał się trampkami Gucci. W Niemczech trzy czwarte moich znajomych Marokańczyków i Algierczyków, którzy żyją na zapomogach i robią drobne ruchy – stać na buty. Nie jest to coś, co czyni człowieka bogatym – uznał Malik Montana. Jednocześnie dodał: – Mnie interesują pliki pieniędzy, fajne auto i ciuszki. W Polsce, jak ktoś ma już fajne ubrania, to znaczy, że ma też zaje*isty dom i zaplecze finansowe. (…) potrafię wyjść z domu w outficie za osiemnaście tysięcy, chodząc sobie po moim osiedlu, które jest kojarzone z patologią i biedą. Bez ochrony i bez żadnego anturażu wychodzę w łańcuchu za ponad 30 tysięcy po nocach.

Malik Montana — Instagram

Artysta prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @donmalikmontana. Aktualnie jego profil obserwuje 1 mln użytkowników tego serwisu.