Drinki to doskonały dodatek do każdej zabawy. Niektóre napoje posiadają orzeźwiający smak, który świetnie dopełnia wakacyjne imprezy, inne zaś wyróżniają się rozgrzewającą goryczką, perfekcyjnie pasującą do jesienno- zimowych spotkań. Choć takie napoje alkoholowe posiadają szerokie grono fanów, to jednak nie każdy może cieszyć się ich smakiem. Etatowi kierowcy, kobiety w ciąży, osoby niepełnoletnie, a także inni, którzy z wyboru rezygnują ze spożywania alkoholu, wcale nie muszą rezygnować z poznawania nowych smaków. Drinki bezalkoholowe cieszą się równie dużą sławą, co ich procentowi bracia. Zobacz, które z tych napojów są najsmaczniejsze! 

Smaczne i proste drinki bezalkoholowe 

Pierwszym drinkiem bezalkoholowym, który zasługuje na wyróżnienie jest oczywiście Mojito. Ten napój w swojej podstawowej wersji występuje z rumem, jednak nas interesuje przygotowanie go dzięki Spite’ owi (40 ml) i wodzie gazowanej (30 ml). Oprócz tych dwóch składników będziemy potrzebować limonkę, kilka świeżych listków mięty, a także lód.  

Aby przygotować bezalkoholowe Mohito musimy pokroić limonkę w plasterki, a następnie umieścić ją w shakerze razem z wodą, tonikiem i lodem. Całość porządnie wstrząsamy, przelewamy do wybranej szklanki i dekorujemy listkami mięty. Ten drink zachowuje swój idealny smak dzięki schłodzeniu, więc nie zwlekajmy z jego podaniem. 

Osoby lubiące łakocie z całą pewnością docenią bezalkoholową wersję Pina Colady. Oryginalna wersja tego drinka podawana jest z rumem, w drinku bezalkoholowym natomiast znajduje się mleko kokosowe, ananas, cukier, lód i wiórki kokosowe. Do przygotowania koktajlu potrzebny nam będzie blender, w którym należy umieścić 500 ml mleka kokosowego, 2 łyżki cukru, a także 400 g ananasa. Po zblendowaniu napoju przelewamy go do szklanki, wypełnionej kostkami lodu i dekorujemy wiórkami kokosowymi. Prawda, że proste? 

Drinkiem, którego nie może zabraknąć na letnim przyjęciu jest Margarita. Do jej przygotowania wystarczy nam 40 dag truskawek, 50 ml soku z pomarańczy, a także limonki, łyżeczka soku z cytryny, łyżka cukru trzcinowego, szklanka kruszonego lodu, a także kilka listków mięty. Na początku miksujemy truskawki z cukrem, a następnie dodajemy do nich soki z cytryny, limonki orz pomarańczy. Całość przelewamy do shakera i wzbogacamy o kruszony lód. Gotowy napój przelewamy do szklanki i dekorujemy listkami mięty. 

Bezalkoholowe drinki gwarantują świetną zabawę niemal każdemu i pozwalają znaleźć swój ulubiony smak. Zaserwuj swoim gościom najlepsze połączenia smakowe i zadbaj o doskonały nastrój na swoim przyjęciu!