Oglądając film czy też serial zazwyczaj nie zastanawiamy się nad jego twórcą. Jeżeli dana produkcja przypada nam do gustu i sprawia, że „wciągamy się” w opowiadaną historię, chętnie do niej wracamy, powtarzamy kultowe teksty i odtwarzamy zapamiętane sceny. Mimo ignorancji dla reżyserów i scenarzystów istnieje kilka nazwisk, obok których nie możemy przejść obojętnie. Ich sława nie jest przypadkowa. Twórcy wyróżniający się na szklanym ekranie zazwyczaj pokazują nam to, czego dokładnie potrzebujemy i sprawiają, że nie możemy zapomnieć o ich dziełach. Jednym z takich scenarzystów jest właśnie Patrick Yoka. Zobaczmy jakie produkcje powstały z jego udziałem i czy są wśród nich tytuły, które znamy! 

Patrick Yoka – filmy i scenariusze polskiego ekranu 

Patrick Yoka jest znany przede wszystkim ze sławnego serialu „Świat według Kiepskich”. Perypetie Ferdynanda Kiepskiego, Mariana Paździocha i Arnolda Boczka przypadają do gustu niemal każdemu pokoleniu prezentując w zabawny sposób polskie realia. Serial ten możemy oglądać na kanale Polsat, Super Polsat, a także – jeszcze do niedawna – na ATM. Innym wielkim hitem są produkcje TVN, czyli „Hela w opałach” i „Niania”. W pierwszym z nich Patrick napisał scenariusz do odcinka 10, 13, a także 14. W przypadku perypetii Franciszki Maj i Maksymiliana Skalskiego pochwalił się swoją twórczością między innymi w odcinkach : 18, 22, 29, 32, 34, 42 i 57. Napisał również scenariusze do serialu kryminalno- sensacyjnego „Fala zbrodni”, emitowanego od 2003 do 2008 roku. Brał udział w tworzeniu serialu dokumentalnego „Droga Krzyżowa” oraz jako scenarzysta teleturnieju „Awantura o kasę”. 

W rolę reżysera wcielił się już we wcześniej wspomnianych serialach, takich jak „Hela w opałach”, „Świat według Kiepskich” i „Droga Krzyżowa”. Jako reżyser z dobrym poczuciem humoru podjął się wyreżyserowania „Rodzinki.pl” oraz „Listów do M. 4” – niezwykłego, świątecznego filmu pełnego emocji i wzruszeń, którego poprzednie części pokochały miliony fanów. 

Oprócz tych ekranizacji jego udział sprawił, że polski serial z gatunku thriller, „Naznaczony”, zyskał ciekawą barwę i przypadł do gustu wielu osobom. Jako reżyser pojawił się także w „Prawie Agaty”, emitowanym na kanale TVN, w odcinkach 11, 12, 13, 14, a także 15.

Filmy i seriale, które powstały za pośrednictwem Patricka Yoki mają w sobie „to coś”, czego zazwyczaj nam potrzeba, kiedy chcemy odprężyć się po długim dniu. Każdy jego scenariusz jest wyjątkowy i potrafi pozytywnie zaskoczyć widzów. Zapewne jeszcze nieraz ucieszy nas jego twórczość.