Droga do szklanego ekranu wymaga wiele trudu i umiejętności. Aktorzy nierzadko zaskakiwani są rozmaitymi wyzwaniami, które mają pokazać ich charyzmę, a także niekwestionowany talent. Choć wiele osób może pochwalić się ukończeniem studiów aktorskich, to jednak tylko o niektórych robi się naprawdę głośno. Tomasz Ciachorowski to niezwykły aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, który zdecydowanie wspina się po kolejnych szczeblach kariery prosto na sam szczyt. Już teraz możemy zobaczyć wiele ekranizacji z jego udziałem. Które są najbardziej popularne i przyciągają szerokie grono fanów? Sprawdźmy! 

Tomasz Ciachorowski – filmografia i nie tylko 

Wydawać by się mogło, że każda kariera telewizyjna rozpoczyna się od desek skromnego teatru. Nie inaczej było w przypadku tego aktora. Tomasz Ciachorowski urodził się 5 kwietnia 1980 roku w Gdańsku. To właśnie tam spędził dzieciństwo, ukończył szkołę podstawową, a także oceanotechnikę na Politechnice Gdańskiej. Po studiach przeniósł się do Olsztyna, gdzie został absolwentem Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka oraz wydziału kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. 

Jeszcze jako student Tomasz Ciachorowski przynależał do teatru „Tytuteraz” w Gdyni. Dalsze lata zaprowadziły go między innymi do Teatru im. Stefana Jarcza w Olsztynie, Lubuskiego Teatru Dramatycznego w Zielonej Górze, Opery na Zamku w Szczecinie i Sceny Prezentacyjnej w Warszawie. Debiut na szklanym ekranie przypadł na rok 2008, kiedy to Tomasz Ciachorowski wcielił się w rolę Jana Złotopolskiego w znanej telenoweli „Złotopolscy”, emitowanej na kanale TVP2. Kolejnym wielkim krokiem była główna rola Michała Duszyńskiego w serialu „Majka”, który widzowie mogli oglądać na kanale TVN w 2010 roku. W produkcji „Linia życia” aktor wcielił się w rolę Igora Grabowskiego, a w latach 2015 – 2019 prezentował swoje zdolności jako czarny charakter – Artur Skalski – w serialu „M jak miłość”. 

Kolejnym wielkim sukcesem na koncie aktora był występ w teledysku Natalii Woldańskiej pod tytułem „Zapamiętaj”. Oprócz kariery aktorskiej Tomasz aktywnie włączył się w akcję społeczną „Zdrowie jest męskie”, będącą pod patronatem Fundacji Faktu i Plejady.pl i wziął udział w sesji zdjęciowej do kalendarza na rok 2020.  Do dziś możemy podziwiać jego występy w polskiej telewizji. Jeszcze w 2016 roku występował w programie rozrywkowym „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”, następnie brał udział w „Agencie Gwiazdy”, a także w produkcji z 2021 roku – „Twoja twarz brzmi znajomo”.