Polska kinematografia może pochwalić się wieloma wybitnymi aktorami, którzy bez trudu wcielają się w nawet najbardziej wymagające role. Jednym z nich jest właśnie Szymon Bobrowski. Filmy z jego udziałem zadziwiają widzów już od XX wieku i stale figurują na liście chętnie oglądanych produkcji. Ten polski aktor teatralny i filmowy urodził się 16 maja 1972 roku w Koninie. Swoją karierę zawodową rozpoczął na dobre po ukończeniu studiów aktorskich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W jakich produkcjach grał Szymon? Sprawdźmy! 

Szymon Bobrowski – filmy, które warto obejrzeć 

Szymon Bobrowski rozpoczął swoją karierę aktorską na deskach Teatru Studyjnego w Łodzi podczas spektaklu „Mały Książę”. W 1995 roku ukończył studia wraz z nagrodą Festiwalu Szkół Teatralnych, a następnie wystąpił w przedstawieniu „Czajka”. Swoją teatralną przygodę dzielił wraz z Krzysztofem Warlikowskim, Juliuszem Machulskim, Barbarą Sass, a także Zbigniewem Zapasiewiczem. Kolejne lata na deskach teatru pozwoliły mu na współpracę z Krystyną Jandą oraz Januszem Gajosem.

W międzyczasie aktor rozwijał swoje umiejętności na szklanym ekranie. Jego pierwszy debiut filmowy miał miejsce w 1995 roku w ekranizacji „Kamień na kamieniu”. Kolejny film „Życie, jako śmiertelna choroba, przenoszona drogą płciową” przyniósł mu sławę i otworzył drogę do dalszych produkcji. W 2000 roku zagrał Sławka w „Strefie ciszy” oraz Tomasza Frycza w filmie „Pierwszy Milion”. W filmie o polskim Papieżu wcielił się w rolę Kapitala Macka, jego tytuł to oczywiście „Karol. Człowiek, który został papieżem”. W 2017 roku współpracował z Andrzejem Wajdą i wcielił się w rolę Ministra Kultury – Włodzimierza Sokorskiego w filmie „Powidoki”  W 2021 roku wystąpił w polskim dramacie sensacyjnym „Furioza”, jako Mrówka. 

Oprócz wielu filmów Szymon Bobrowski dał się poznać dzięki serialom. Wielu widzów z całą pewnością kojarzy go z „Magdą M”, produkcją emitowaną na kanale TVN. Innym wielkim hitem jest serial „Odwróceni”, w który Szymon bezbłędnie wcielił się w rolę gangstera. Dodatkowo aktor zaprezentował swoje umiejętności jako ginekolog – Piotr Wanat w serialu „Lekarze”, a także jako policjant w serialu „Twarzą w Twarz”. W 2021 roku odegrał rolę Włodzimierza Węgorzewskiego w serialu kryminalno- historycznym „Pajęczyna”.

Jego liczne sukcesy, umiejętności i charyzma zostały docenione i w 2012 roku Szymon Bobrowski odcisnął swoją dłoń na Alei Gwiazd, mieszczącej się w Międzyzdrojach. To wydarzenie dodało mu skrzydeł do dalszego rozwoju.