Garnitur w kratę może okazać się rewelacyjną stylizacją zarówno na ważne przyjęcie, jak i na co dzień. Mężczyźni wybierający ten wzór perfekcyjnie łączą klasę i elegancję z nowoczesnym stylem i nutką luzu. Do kraciastego garnituru należy ostrożnie dobierać dodatki, aby nie przesadzić z ilością dekoracji. Dobrym pomysłem będzie gładka koszula, prosty garnitur, subtelny zegarek i skórzany pasek do spodni. Komu pasuje krata i jak najlepiej ją nosić? Sprawdźmy! 

Garnitur w kratę w różnych odsłonach 

W minionym wieku garnitury w kratę były przypisywane mężczyznom w podeszłym wieku, którzy zajmują ważne i szanowane stanowiska. Obecnie ten wzór stał się prawdziwą ikoną mody, którą bez obaw może nosić niemal każdy. Młode osoby, chcące uwydatnić swój charakter i stanowczo wyróżnić się z tłumu, mogą bez obaw wybierać kratę, która – dzięki połączeniu z odpowiednio dobranymi dodatkami – stworzy rewelacyjną stylizację. Na co dzień można nosić samą marynarkę, która podkreśli naszą osobowość i doda nam niekwestionowanej elegancji. 

Wśród garniturów z takim wzorem możemy wyróżnić kilka rodzajów krat, które z całą pewnością przypadną nam do gustu. Pierwsza z nich to popularna krata glencheck, czyli wzór opierający się na wąskich, pionowych i poziomych liniach, które po przecięciu tworzą estetyczną, drobną kratę na stonowanym tle. Nierzadko w tym wzorze możemy znaleźć także dodatek zwany overcheck, czyli duże kwadraty „narzucane” na wierzch. W tej kracie odnajdą się Panowie o szczupłej sylwetce. Glencheck optycznie zwiększy ich wymiary i doda pewności siebie. 

Prosto ze Szkocji zyskaliśmy wzór, zwany tartanem, który charakteryzuje się równo rozstawionymi liniami, wypełnionymi prostokątnym oknem. Ten rodzaj kraty doskonale sprawdza się na co dzień. Dzięki swojej uniwersalności jest także stosowany podczas tworzenia marynarek sportowych. Podobnym wzorem do tartanu jest windowpane, który opiera się na wyraźnych, rozstawionych w pewnej odległości, pasach, które zawsze przecinają się pod kątem 90 stopni. Garnitur w kratę windowpane jest przeznaczony dla charakternych mężczyzn, którzy chcą skutecznie wyróżnić się z tłumu. 

Do każdego z powyższych rodzajów garnituru pasują podobne dodatki. Ubierając taki strój nie możemy zapomnieć o eleganckich butach – dobrym pomysłem okażą się także sztyblety – i dopasowanej kolorystycznie gładkiej koszuli. W przypadku glenchecku i windowpane możemy postawić na muchę zamiast krawatu, w ten sposób dodamy swojej stylizacji odrobiny nowoczesności. W chłodniejsze dni wybierzmy płaszcz zamiast kurtki, aby nasza stylizacja zawsze prezentowała się doskonale.