Przygotowanie samochodu na nadejście chłodniejszych miesięcy to nie tylko dbałość o nasze bezpieczeństwo na drodze, ale także sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, a przy tym uniknięcie potencjalnych awarii. Sieć Lidl Polska ma na to rozwiązanie. Już od soboty, 14 października, w sklepach sieci pojawią się praktyczne narzędzia oraz akcesoria do samochodów, które staną się nieocenionym wsparciem dla kierowców, nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Prawdopodobnie każdy kierowca choć raz w życiu mierzył się z sytuacją, kiedy próbował uruchomić swój samochód, ale pojazd nie reagował. Ten problem może pojawić się w najmniej odpowiednich momentach i być sporym utrudnieniem. Rozwiązaniem na takie kłopoty jest kompresor z powerbankiem 12000 mAh, który pojawi się w ofercie sieci Lidl już 14 października. Ten niezastąpiony sprzęt zapewnia błyskawiczny rozruch pojazdu dzięki wyjątkowemu impulsowi prądu o mocy 500 A. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w oświetlenie LED oraz zabezpieczenia przed zamianą biegunów, zwarciem i przeciążeniem. Niewątpliwym atutem kompresora jest także przewód USB z różnymi złączami, umożliwiający ładowanie telefonów komórkowych i tabletów. To gwarantuje, że nasze urządzenia nie pozostaną bez zasilania w awaryjnych sytuacjach. W zestawie znajduje się także przejściówka 12 V oraz przewód rozruchowy. To wszystko dostępne będzie w atrakcyjnej cenie – jedynie 249 zł, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

A co, jeśli akumulator w naszym aucie się rozładuje? Lidl Polska ma rozwiązanie także i na to – prostownik za jedyne 69,90 zł, który zapewni wsparcie kierowcom, kiedy ich samochód nie będzie mógł ruszyć. Urządzenie posiada zabezpieczenia przed zwarciem czy przeciążeniem, a wbudowane diody ostrzegające zasygnalizują ewentualną zamianę biegunów. Mikroprocesorowy układ sterowania z programem diagnostycznym i automatycznym ładowaniem, sprawdzi się przy akumulatorach o pojemności 6 V lub 12 V i 1,2 – 120 Ah. A to nie wszystko – urządzenie posiada również 4 programy dostosowane do różnych typów akumulatorów.

Od 14 października posiadacze pojazdów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi będą mogli nabyć kable rozruchowe o napięciu 12/24 V w cenie 69,90 zł. Wyposażone w wyjątkowo solidny rdzeń aluminiowy z miedzianą powłoką, gwarantują niezawodność i trwałość. Co więcej, każdy kabel posiada praktyczną długość – około 3,5 metra, a w zestawie znajduje się również torba do przechowywania oraz baterie.

Zadbaj o samochód w chłodniejsze dni Nie każde auto stoi w ciepłym i zadaszonym garażu, więc już teraz warto pomyśleć o jego zabezpieczeniu. W najnowszej ofercie Lidl Polska pojawi się rozwiązanie – pokrowiec na samochód w cenie 79,90 zł. Dostępny będzie aż w czterech rozmiarach, a wyjątkowo wytrzymały i wodoodporny materiał będzie stanowić doskonałą ochronę przed deszczem, śniegiem, błotem i innymi wyzwaniami zimowej aury. Montaż pokrowca jest bardzo prosty, dzięki systemowi pasów i zatrzasków, które pozwalają szybko zabezpieczyć pojazd.

Zostając w temacie ochrony, warto pomyśleć także o macie termicznej na szybę – prawdziwym sprzymierzeńcu w walce z mrozem. Mata nie tylko chroni przed zimnem, ale także może uczynić chłodne poranki bardziej przyjaznymi. Zawiera ona warstwę aluminiową oraz wzmocnione krawędzie, a dzięki prostemu i bezpiecznemu mocowaniu, nawet najzimniejsze dni nie będą sprawiać trudności użytkownikom pojazdów. Cena maty termicznej to 17,99 zł.

Jest to jedynie przedsmak tego, co Lidl Polska przygotował w ramach najnowszej oferty. Już od 14 października każdy kierowca znajdzie tu sprzęty oraz akcesoria, które znacząco podniosą komfort jazdy i użytkowania samochodu oraz zapewnią większe poczucie bezpieczeństwa za kierownicą.