Biceps stanowi jeden z najbardziej popularnych mięśni, które ćwiczy każdy mężczyzna. Osoby początkujące stawiają na szczególny rozwój górnych partii, ponieważ to właśnie one dają najszybsze rezultaty i pozwalają w krótkim czasie uzyskać widoczny efekt. Na biceps składają się dwie głowy – krótka i długa, z anatomicznego punktu widzenia mięsień dwugłowy ramienia pełni funkcję zginania się ręki w stawie łokciowym. Jakie ćwiczenia na biceps są polecane zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych sportowców? Przekonajmy się! 

Ćwiczenia na biceps które warto znać

Jeśli właśnie zdecydowałeś, że przyszedł czas zwiększyć swoje mięśnie to koniecznie powinieneś wypróbować skuteczne sposoby na ich rozbudowanie. Oprócz odpowiedniej diety warto dobrać rodzaj aktywności fizycznej, która pozwoli Ci bezpiecznie zwiększyć masę mięśniową i nie doprowadzi w krótkim czasie do urazów, kontuzji, a także długotrwałych zakwasów. Na dobry początek wypróbuj: 

  • zginanie przedramion ze sztangą – to efektywne i najpopularniejsze ćwiczenie wykonuje się na stojąco. Poleca ono na maksymalnym wykorzystaniu pracy bicepsów i znacznym zwiększeniu objętości mięśni. Zginanie ramion ze sztangą może być praktykowane przez doświadczonych siłaczy, jak i przez początkujących, kluczową sprawą jest tutaj dostosowanie odpowiedniego obciążenia. Aby wykonać to ćwiczenie należy ustawić stopy równolegle, na szerokość bioder, mocno napiąć brzuch, oraz ściągnąć łopatki. Podczas wykonywania ruchów rękami należy zwrócić uwagę, aby łokcie nie rozchodziły się na zewnątrz, ani nie uciekały w przód;
  • zginanie przedramion ze sztangielkami – to również doskonałe ćwiczenie, które najczęściej możemy zaobserwować na siłowni. Dzięki hantlom ramiona pracują oddzielnie, a my mamy możliwość wyrównania dysproporcji mięśniowych – jeżeli takie się pojawią;
  • ćwiczenia na modlitewniku – stanowią świetną propozycję dla osób, które chcą w krótkim czasie rozwinąć biceps. Wykonując zginanie przedramion na modlitewniku w pozycji podchwytu skupiamy się na rozwoju mięśnia dwugłowego ramienia, jednak już przy zmianie pozycji na chwyt młotkowy (z kciukiem do góry) rozwijamy mięśnie ramienne i ramienno- promieniowe. Pozycja z nachwytem pozwoli nam dodatkowo rozwinąć mięśnie przedramienia. Te drobne zmiany podczas jednego ćwiczenia umożliwiają nam rozbudowanie całej górnej strefy mięśniowej i stworzenie muskularnej sylwetki. 

Dostosuj intensywność ćwiczeń do swoich możliwość i stwórz najlepszy program, dzięki któremu efekty będą zauważalne już po pierwszym miesiącu.