Omega zegarki to szwajcarska firma, która powstała w 1848 roku, a obecnie jest jednym z wiodących producentów na całym świecie. Swój ogromny sukces zawdzięcza przede wszystkim precyzji, dbałości o każdy detal, a także niezwykłej dokładności. Oprócz tego wyroby marki Omega cieszą się ponadczasowym stylem i klasą, która pasuje dosłownie każdemu. Wielka myśl o przyszłości pozwala produktom Omegi na dokładne dopasowanie się do potrzeb współczesnego świata. W kolekcji zegarków Omegi znajdziemy 4 różne rodzaje: Constellation, Speedmaster, Seamaster, a także De Ville. Przekonajmy się czym charakteryzuje się każdy z poszczególnych rodzajów.

Omega zegarki 

Constellation jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wzorów, który doskonale pasuje do eleganckich stylizacji. Zegarki z tej kategorii miały swoją premierę w 1952 roku i zastąpiły doceniany model Centenary. Już na pierwszy rzut oka te czasomierze wyróżniają się bogactwem i dbałością o szczegóły. Charakterystyczne gwiazdy, znajdujące się na tarczach zegarków, stanowią symbol Konserwatorium Genewskiego. Całość zegarka jest wzbogacona o dopracowaną bransoletę, która świetnie pasuje na każdą dłoń. Twórcy produktów Constellation wykonali ogromny ukłon w stronę tradycji i połączyli go z ogromnym krokiem w przyszłość. 

Speedmaster jest niewiele młodszy od Constellation, bowiem został zaprezentowany światu w 1957 roku. Niekwestionowaną zaletą produktów Speedmaster od Omegi jest ich dokładność, niebywała trwałość, a także prostota. W 1969 roku to właśnie ten model stał się pierwszym zegarkiem noszonym na księżycu! Dzięki swojej solidności był świadkiem wszystkich sześciu lądowań w kosmosie. Aż po dziś dzień to właśnie Speedmaster pozostaje jedynym zegarkiem, posiadającym certyfikat NASA, jako produkt dopuszczony do aktywności w przestrzeni kosmicznej. 

Opozycyjnie do Speedmastera prezentuje się Seamaster, który pobił rekord świata w głębokości zanurzenia – 10928 m. Ten typ chronografu jest nam znany od 1948 roku, a swoją wielką sławę zawdzięcza nietuzinkowemu wzornictwu, a także niespotykanej trwałości, która każdego zachęca do odbycia wielkiej przygody. Zegarek Seamaster z powodzeniem radzi sobie zarówno na lądzie jak i pod wodą dzięki czemu możemy zabrać go niemal wszędzie. 

Ostatni typ De Ville to prawdziwa klasa i piękno zamknięte w małym zegarku. Ten rodzaj chronografu jest dla nas dostępny od 1967 roku i stale zachwyca nas swoim urokiem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zyskujemy absolutną pewność, że trzymany przez nas czasomierz jest wyrazem prawdziwej doskonałości i cudu zegarmistrzostwa.