Nowoczesne domy parterowe z płaskim dachem zyskują coraz liczniejsze grono zwolenników, którzy decydują się na realizację takich właśnie projektów. Minimalistyczne, ale zarazem efektownie zakomponowane niskie bryły przyciągają spojrzenia swoją elegancją, a wnętrza oferują ciekawe możliwości aranżacyjne. Piękno tych domów często podkreślane jest przez panoramiczne przeszklenia, które doskonale współgrają z minimalistyczną formą budynku. Zapewniają one doskonałe doświetlenie wnętrz, co przekłada się także na optyczne powiększenie przestrzeni i maksymalizację zysków z naturalnej energii. Dzięki nim mieszkańcy mogą cieszyć się szerokim widokiem na otaczającą przyrodę, co korzystnie wpływa na ich nastrój i samopoczucie.

Marzenia o komfortowym domu parterowym z płaskim dachem można zrealizować, wybierając jeden z gotowych projektów ARCHON+. Pracownia na swojej stronie internetowej prezentuje bogatą kolekcję, w ramach której projekty domów parterowych z płaskim dachem stanowią niezwykle interesującą ofertę. To domy, które wyróżniają się efektowną estetyką elewacji i komfortowymi wnętrzami, zapewniając funkcjonalne i przemyślane rozwiązania przestrzenne.

Poznaj projekty, które prezentujemy w dalszej części artykułu, odkryj ich potencjał oraz walory estetyczne. Całą kolekcję znajdziesz na www.archon.pl/projekty-domow-parterowych-z-dachem-plaskim-pc5970

Pomysłowo zaprojektowany dom parterowy, zwracający uwagę piękną strefą tarasową oraz nowoczesnymi przeszkleniami, wspaniale doświetlającymi przestrzeń. Elewacja harmonijnie łączy jasne i grafitowe odcienie tynków z ciepłymi detalami drewnianymi. Unikalny charakter zewnętrznej strefy wypoczynkowej podkreśla efektowna, narożna pergola, zaprojektowana w formie ramy z drewnianym belkowaniem, która wprowadza klimatyczną atmosferę. Układ pomieszczeń wewnątrz domu jest starannie przemyślany, z centralnie umieszczoną otwartą częścią dzienną, która łączy salon, jadalnię i kuchnię. Dom zaprojektowano tak, aby zapewnić dwie oddzielne strefy nocne. Po jednej stronie znajduje się apartament rodziców z własną łazienką, garderobą i bezpośrednim dostępem do tarasu. Po przeciwnej stronie domu umiejscowiono strefę dla dzieci, składającą się z dwóch sypialni oraz łazienki. Projekt uwzględnia również dwustanowiskowy garaż, dostępny przez wiatrołap.

Ten projekt jest doskonałym przykładem minimalistycznej, nowoczesnej architektury, która łączy funkcjonalność z elegancją. Dominującą cechą wizualną elewacji jest efektowny kontrast pomiędzy jasnym tynkiem a grafitową, drewnianą okładziną, która akcentuje zarówno strefę frontową, jak i taras. Wnętrze domu charakteryzuje się dużą ilością światła dzięki licznym przeszkleniom oraz oferuje praktyczny układ pomieszczeń, w tym otwartą strefę dzienną sąsiadującą z tarasem oraz trzy przestronne sypialnie w części prywatnej. Dwie sypialnie mają bezpośredni dostęp do mniejszego tarasu, a apartament rodziców z własną łazienką i garderobą oferuje piękny widok na ogród i dostęp do tarasu z podcieniem. Atutem projektu jest spiżarnia obok kuchni i odpowiednia ilość miejsca na szafy do przechowywania. Z bryłą połączono również duży, dwustanowiskowy garaż, który od części mieszkalnej oddziela wiatrołap.

Projekty takie jak „Dom w plumeriach 6 (E)” idealnie oddają harmonię, jaką z naturalnym otoczeniem tworzą niskie, parterowe bryły. Kompaktowa forma z płaskim dachem oferuje funkcjonalne wnętrze i zachwyca elegancką estetyką elewacji. Jasna kolorystyka tynku harmonijnie współgra z ogrodową zielenią, co można zauważyć na wizualizacjach tego projektu. Dom został zaprojektowany z myślą o Inwestorach zainteresowanych zastosowaniem energooszczędnych instalacji, takich jak mechaniczna wentylacja z rekuperacją. Rozplanowanie pomieszczeń z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocną jest idealnie przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Sypialnia rodziców posiada oddzielną garderobę, natomiast w dziecięcych pokojach uwzględniono miejsce na pojemne szafy ubraniowe oraz przestrzeń na wygodne łóżka i biurka przy oknach. Dużym atutem jest także możliwość bezpośredniego wyjścia do ogrodu z każdego pokoju. Centralna część dzienna zachęca do wspólnego spędzania czasu z bliskimi. Duże przeszklenia nie tylko świetnie doświetlają wnętrze, ale również wizualnie powiększają przestrzeń i płynnie łączą ją z ogrodem.

Zapraszamy na archon.pl  Znajdziesz tam szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach oraz pełne inspiracji wizualizacje wnętrz.