Świat alkoholi jest niezwykle obszerny, przez co praktycznie niemożliwe staje się spróbowanie wszystkich rodzajów i odmian nawet będąc profesjonalnym degustatorem. Każdy wyrób procentowy wyróżnia się na tle innych swoją recepturą, regionem pochodzenia oraz wiekiem. Zdecydowanie największą złożonością na rynku odznacza się whisky, które pomimo zaawansowanej produkcji w niewielu krajach, cieszy odbiorców rozmieszczonych po całym globie.

Wiele osób preferuje kosztować whisky i wyszukiwać w nim różnorodnych aromatów i smaków. Jeszcze inni zdecydowanie wolą mieszać ten alkohol z napojami i spożywać go w postaci drinków. Każdy sposób picia jest dobry, jednak należy do tego wybierać odpowiednie formy i rodzaje tego trunku.

Whisky do drinków – co najczęściej wybierają klienci?

Mieszając whisky z jakimkolwiek pasującym do niego napojem, nikt chyba nie oczekuje niezwykłych wrażeń i doznań wynikających ze smaku samego alkoholu. Raczej kupuje się więc do tego celu produkty z niższych półek, dobrze łączących swoją esencję ze słodyczą wydobywaną z coli czy toniku. Drink ma w końcu gwarantować orzeźwienie, a niekoniecznie zachwycać nas nutami aromatyczno-smakowymi.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla drinków z whisky są produkty dostępne w wielu sklepach stacjonarnych. Nie ma więc konieczności wydawania kilkuset złotych za butelkę po to, by następnie zmieszać trunek ze słodkim napojem gazowanym. Dlatego też, zaleca się zakup hurtowo produkowanych Blendów szkockich bądź amerykańskich Bourbonów, oscylujących w granicach 100 zł za butelkę. Oczywiście, nie warto zmierzać w całkowitą skrajność i decydować się na faktycznie najniższą półkę whisky za 40 zł. Może to dać swego rodzaju efekt odrzucenia, nawet pijąc ten alkohol w formie drinka.

Whisky do degustacji – po jakie warto sięgnąć na początek?

Rozpoczynając przygodę w degustacją, warto odwiedzić whisky Warszawa sklep, gdzie zostaną nam zaoferowane wszystkie produkty godne przetestowania. Niemniej jednak, chcąc w ogóle poznać fenomen degustacji, powinniśmy wyposażyć się w kilka butelek pochodzących z różnych regionów. Mając chociażby cztery butelki pochodzące z innych krajów o różnorodnej kulturze, z pewnością będziemy w stanie dostrzec różnicę w smaku i aromacie. Whisky degustacyjne dla początkujących powinno oscylować w granicach 200 – 250 zł za butelkę. W takich trunkach czuć już rzeczywiście pewną odmienność, co dla każdego degustatora jest bardzo istotne.

Zaleca się zakup po jednej butelce z każdego z niżej wymienionych rodzajów:

  • Irish Whiskey
  • Szkocki Single-Malt
  • Amerykański Bourbon i Tennessee
  • Japoński White Oak Blended Whisky
  • Kanadyjska Whisky Single-Malt

Gwarantujemy, że każdej z tych odmian towarzyszą zupełnie inne doznania smakowe, na podstawie których możliwe jest wybranie swojego potencjalnego ulubieńca. Wyżej wymienione pozycje przedstawiają jedynie powszechne do degustacji rodzaje, a nie same marki – w celu wybrania konkretnych produktów warto wybrać się do sklepu stacjonarnego z whisky, gdzie specjaliści z tej dziedziny zaproponują nam najlepsze pozycje.