W nadchodzący weekend, 29-30 września, odbędzie się ostatnia w tym roku edycja legendarnej imprezy kolarskiej – Wyścigu by Tomasz Marczyński. Głównym sponsorem tego wydarzenia jest renomowana firma Soudal, światowy lider w dziedzinie materiałów chemii budowlanej, która jest również tytularnym sponsorem profesjonalnej grupy kolarskiej Soudal Quick-Step.

Po pełnych sportowych emocji i doskonałej zabawie podczas edycji Wyścigu by Tomasz Marczyński 2023 w Skawinie, Starym Sączu oraz Rudach Raciborskich, wydarzenie przenosi się na Wieliczkę 29 września, a następnego dnia, 30 września, zawita do Niepołomic. To będzie tegoroczny finał niezwykłej kolarskiej przygody, która dostarcza niezapomnianych wrażeń amatorom rowerów od już 6 lat.

Organizatorzy, na czele z Tomaszem Marczyńskim, przygotowali program pełen wyzwań i atrakcji. W Wieliczce zawodnicy rozpoczną swoje zmagania w Solnym Mieście o godzinie 18:18 i zmierzą się na trasie o długości 2,8 km. Natomiast w Niepołomicach, Wyścig wystartuje spod Zamku Królewskiego o godzinie 11:11 i popędzi w kierunku Puszczy Niepołomickiej, gdzie przewidziano 18-kilometrowe rundy i odcinki szutrowe. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizacji na dwóch dystansach – długim (84 km – 4 rundy) lub krótkim (30 km – 1 runda). Na długim dystansie zaplanowano specjalny segment sponsorowany przez firmę Soudal, z oddzielnym pomiar czasu. Ponadto, na dziedzińcu zamku w Niepołomicach, odbędzie się tradycyjne BIKE SALE EXPO, gdzie wiodące marki rowerowe zaprezentują swoją ofertę. Jak zawsze, nie zabraknie także strefy gastronomicznej, wydarzeń dla najmłodszych, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz Alter Party w Krakowie.

Więcej szczegółów na temat Wyścigu by Tomasz Marczyński 2023 oraz informacje o zapisach można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: https://wyscig.cc/